Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Independent yazarı İngilizleri Türkiye'de tatil yapmaya çağırdı.

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

İngiliz Independent gazetesi seyahat yazarı Thompson, köşesinde yazdığı yazıda İngilizleri Türkiye'de tatil yapmaya çağırdı.İngiltere’de yayımlanan Independent Gazetesinin seyahat yazarı Emma Thompson'ın, köşesinde "Türkiye'ye tatile gidin" çağrısı yaptı.

Thompson bu yıl 6 ay içinde ‘Türkiye’ye gidin çağrısı yapan ikinci Indpendet yazarı oldu.

Daha önce de yılbaşı gecesi meydana gelen ve 39 kişinin katledildiği Reina saldırısının ardından Independent gazetesi yazarlarından Simon Calder, hem kendi yurttaşlarına ve hem de bütün insanlığa çağrıda bulunarak “Türkiye’ye gidin” demişti. Bunun üzerine Kapadokya bölgesinden turizmciler Calder’i bölgeye davet etmişlerdi.

Bu kez bir diğer Independet yazarı Emma Thompson, “Türkiye’ye gidin” dedi.

Türkiye seyahatinin izlenimlerini köşesinde paylaşan Thompson yazısında, özellikle Fethiye ve çevresinde yer alan Likya Yolu, tarihi Kayaköy, Pınara Antik Kenti ve doğa sporlarını ön plana çıkardı.

Thompson'ın Fethiye'yi övdüğü yazı, ilçedeki turizmcileri mutlu etti.

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, Türkiye'de geçen yıl terör olayları ve darbe girişimi nedeniyle turizmde kötü bir yılın ardından yeni sezondan umutlu olduklarını söyledi.

Fethiye'nin 55 bin yatak kapasitesiyle yıllık ortalama 1 milyon 250 bin turisti ağırladığını bildiren Uysal, "Bölgeye ağırlıklı olarak İngiliz turistler geliyor. Fethiye, Babadağ, Ölüdeniz, Kayaköy, tarihi Likya Yolu gibi ünlü tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Independent yazarı Emma Thompson'ın köşesinde Fethiye'yi yazması bizleri gururlandırdı ve sevindirdi" dedi.

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞ-DER) Başkanı ve otel İşletmecisi Mete Ay ise İngiliz vatandaşların yanı sıra birçok yabancı ünlünün Fethiye'yi ziyaret ettiğini, Emma Thompson'ın da köşesindeki çağrının kendisini çok mutlu ettiğini bildirdi.

turizmgazetesi


 
Üst Alt