Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

iPhone dört ayak üzerine düşecek!

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Apple kullanıcıyı ‘yüzüstü’ bırakmayacak. Yeni teknoloji telefonların ekran üstüne düşmelerini engelleyerek korunmasını garanti ediyor.

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Apple geliştirdiği yeni telefon koruma mekanizmasıyla patent için başvuruda bulundu. Cihaz, sadece telefonların değil tüm elektronik cihazların yüzüstü düşmelerini engelleyerek ekranların korunmasını hedefliyor.
Pozisyon ayarlanıyor
Sistem, düşüş sırasında elektronik aletin konumu ve yere göre pozisyonunu algılayacak sensörlere ihtiyaç duyuyor. Füzelerde dengeyi koruyan ciroskopun basit bir versiyonunun yanı sıra hız ölçerin bulunacağı, elektronik aletlerin içine yerleştirilecek olan küçük cihaz, düşüşhızını ve pozisyonunu algılayarak düşme sırasında ekranın üstte kalmasını sağlayacak. Ürünün Apple’ın, rakibi Samsung karşısında üstünlük elde etmeye çalışması çerçevesinde geliştirileceği düşünülüyor. Parçalanmayacak telefon fikrinin, akıllı telefon piyasasında büyük bir devrim anlamına geldiği belirtildi.
 
Üst Alt