Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kablosuz Mouse Lag Sorunu ve Çözümü

Bezelye

♫♪ Deniz üstü köpürür ♪♫, Hey canım rinnan nay ri
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    25 May 2016
  • Mesajlar
    5,361
  • MFC Puanı
    2,803
  • MFC Seviyesi

Uzun zamandır kullandığım kablosuz (wireless) farem vardı.Wireless Mouse 1000 marka ve modeli olan bu farem durduk yere takılmaya başladı. Hem oyunlarda hem de masaüstü uygulamalar arasında gezinirken büyük bir sorun olmaya başladı. Farenin uzun zamandır kullanılmasından dolayı bozulmuş olabileceğini düşündüm ancak internette ufak bir araştırma yapayım dedim belki yazılımsal bir sorundur diyerek ve öyle olduğunu fark ettim. Birkaç yöntem denedim ve bende işe yarayanı paylaşıyorum.

[H2]Sorun neden kaynaklanıyor?[/H2]

Özellikle Windows 10 gibi bir sisteme geçtiyseniz ve fareniz eski model bir fareyse bazı uyumluluk problemleri yaşayabiliyorsunuz. Bu anında ortaya çıkabileceği gibi, kullanımdan bir süre sonra da ortaya çıkabiliyor. Sorunun temel nedeni, kablosuz farenizin alıcısı ile uyumsuz çalışma.

[H2]Nasıl çözülür bu sorun?[/H2]

Çözüm için faremizin yazılımını güncellememiz gerekiyor. Ek olarak fareyi güncellerken alıcının yazılımı da iniyor. Böylece sorun çözülüyor.

İlk olarak aygıt yöneticisini açın ve farenizin olduğu seçeneği açın.
Yüklü olan cihazları kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Daha sonra kırmızı ile gösterdiğim butona basın.
Güncellemeleri internetten aratın ve bulduğu takdirde yükleyin.

Son olarak (ben daha önceden yüklediğim içi) hem Windows Wireless Mouse yazılımı yüklenecek hem de resimde gösterdiğim alıcının yazılımı yüklenmiş olacak.

Bu işlemleri farklı marka bir fare için de yapabilirsiniz. Yol aynı. Eğer yine de sorun çözülmezse farenizi çalıştıran uygulamayı "Görev Yöneticisinde" bulun. (Windows marka farelerde ipoint.exe)

Görev Yöneticisi > Ayrıntılar > ipoint.exe
Sağ tıklayıp "Özellikler" diyin ve "Uyumluluk" sekmesini açıp farenin en son çalıştığı işletim sisteminin sürümünü seçin. Daha sonra yaptığınız değişiklikleri kaydedin.
 
Üst Alt