Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kaliteli yürüyüş

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

İki takım da yürüyerek oynadı, koşarak değil... Futbolcuları kaliteli olan kazandı

Bir spor yorumcusu olarak hep aynı şeyleri yazmak, yazanı da bıktırıyor, okuyanı da... Maç seyrediyorsunuz ağır çekilmiş bir film gibi!
Aynı anda Chelsea-Manchester City maçı oynanıyor. Devre arasında ve maçtan sonra oraya dönüyorsunuz sanki onlar uzaylılar!
İnanın Türkiye'de seyirciye sunulan futbol kalitesiyle, seyircinin maçlara gitme sayısı ters orantılı!
Yani seyirciden şikayet ediyoruz ama bence bu seyirci bu futbola çok fazla bile. Biliyorum bazılarınızın içi kararıyor, kızıyorsunuz. Hep pompalayalım, şişirelim şeklinde yazılsın istiyorsunuz ama bizde gerçek var! İnsanlarımızı daha fazla aldatamayız.
İlk 45 dakika sadece bir tane pozisyon var. Onda da Selçuk çok düzgün vurup golü yapıyor.Vuruş da güzel olduğu için, kalecinin yapacağı birşey yok.
Sonra ikinci yarı; Karabük kaçırıyor, dönen pozisyonda Emenike ile Fenerbahçe golünü atıyor.
Karabük'ün kötü kadrosu olmamasına rağmen oynadığı futbolla puan sıralamasındaki yerini inkar etmiyor. İki takım da yürüye yürüye oynuyorlar, koşa koşa değil!
Fenerbahçe'nin futbolcuları daha kaliteli olduğu için bu yürüyüşü sarı lacivertliler kazanıyorlar (!) Bu kadar acemi hareketler yapan Karabük güzel bir gol atıyor. Onda da Fenerbahçe defansının kademe hatası var. Tamam hata olmadan gol olmaz ama büyük dediğimiz takımlar bu küçük hataları yapmayacaklar. Veya yapmaya hakları yok!
Maçın bu yorumunu yapmak için kendimi zorluyorum ne bulsam da yazsam diye. Kusura bakmayın bütün yazacaklarım bu kadar.

Penaltıyı TV'den görmek imkansız
Karabüklüler'in istediği bir penaltı pozisyonu var. Karşılaşmanın son bölümünde yaşanan bir pozisyon..
F.Bahçeli Sow ile Karabüksporlu Tanju arasında yaşanıyor..
Ancak dünkü televizyon çekimine göre, bunu o görüntülerden anlayan varsa beri gelsin... Hakem Cüneyt Çakır da pozisyona yakın olduğuna göre onun kararına saygı duymak gerekir.
 
Üst Alt