• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Kitap Önerisi- Mavi Sakal

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
177
MFC Puanı
41,970
kurt Vonnegut Aşkına !!!...

Mezabaha 5 ile tanıştığım bu özel adamdan okuduğum 2. kitap Mavi Sakal oldu.

Öncelik ile uyarmam gereken en önemli konu eğer “Ermeni Soykırımı” ile ilgili hassasiyetiniz varsa bu hikaye size pek uygun değil. Çünkü baş karakterimizin hayat hikayesi tam olarak bu olayların ortasında başlıyor.

Anne ve babasının başına gelenleri anlatırken doğal olarak oldukça taraflı davranıyor. Yer yer sert eleştiriler ile gerebiliyor. Ancak Rabo Karabekian ve onun sırlarla örülü hayatı o kadar etkileyici ki , ben adıma tüm bunları es geçtim.

Dışa vurumcu ressam olan Rabo ile sanat, aşk, çıkar, savaş, usta çırak ilişkisinden, bir insanın en derin girdaplarına, iç hesaplaşmalarına kadar uzanan eğlenceli bir hikaye sizleri bekliyor. Ve Vonnegut hikayesine gerçek ressamları da dahil ederek sizi oldukça doyurucu bir yolculuğa çıkartıyor elbette...

Bana göre onu bu derece de başarılı yapan olay örgüsünde kullandığı kusursuz zaman sıçramaları. Tabakalar halinde tasarladığı bölümlerin her birinde aslında zamanda , mekanda hatta his ve düşüncelerde bile bir geçiş söz konusu. Bu geçişler o kadar iyi ayarlanıyor ki, hiç bir şekilde rahatsız etmiyor.

Karabekian kah tutkulu bir aşık, kah söz dinlemeyen bir çırak, kah evcil bir rakuna dönüşürken , sayfalar birbiri ardına adeta kayıyor parmak uçlarınızda...çocuk kakası rengi, patates ambarı, ukala ve meraklı yazar Berman ve onun akıl almaz soruları, beklenmeyecek derecede iyi işlenmiş finali ve elbetteki 2.Dünya savaşı izleri ile Mavi Sakal eski ve uğursuz bir masaldan fazlasını vaat ediyor. Bizlere düşen ise sadece bunun tadını çıkarmak...

1738A84C-3816-4D40-BA7A-15FF1ED06AA8.jpeg