Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kızlar Buraya! Göz Şeklinize Göre Mükemmel Eyeliner Çekmenin Sırlarını Paylaşıyoruz

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,136
  • MFC Puanı
    10,264
  • MFC Seviyesi

Kızlar Buraya! Göz Şeklinize Göre Mükemmel Eyeliner Çekmenin Sırlarını Paylaşıyoruz

Gözler çekici olmanın en etkili silahıdır ve bu silahı doğru kullanmak makyaj tekniklerini iyi bilmeyi gerektirir.
İşte karşınızda sizler için derlediğimiz, her göz şekline göre eyeliner çekmenizi kolaylaştırarak unutulmaz bakışlar atmanıza yardım edeceğini düşündüğümüz ilham verici içeriğimiz...

Badem Gözler

Eğer gözlerinizin iç köşeleri ile dış köşeleri aynı hizada ve bu iç köşeler arasındaki uzaklık bir göz genişliğiniz kadar ise badem gibi gözlere sahipsiniz. Tebrikler.
Dikkatleri bu güzel göz şeklinize çekmek istiyorsanız işleme ilk olarak ince bir çizgi halinde iç köşelerden başlamalısınız. Sonrasında da bu işlemi göz kapağınız boyunca dış köşelere kadar devam ettirmelisiniz. Daha büyüleyici bakışlar atmak ve gözlerinizi daha geniş göstermek için dikkat etmeniz gereken son şey ise çizdiğiniz hattı dış köşelerden taşırmamak.

Düşük Gözler

Göz kapaklarınızdaki cilt fazlalığı gözlerinizi olduğundan küçük gösterebilir. Bu gibi durumlarda daha gizemli ve etkileyici bakışlar için yapmanız gereken en önemli şey kirpiklerinize olabildiğince hacim vermek.
Bütün üst kirpik çizgilerini kapsayan geniş oklar çizdiğinizde kalbinizin aynası olan gözleriniz çarpıcı bir şekilde ortaya çıkacaktır. İşlemi uygularken en koyu rengi tercih etmek ise size yardımcı olacaktır.

Geniş Aralıklı Gözler

Gözleriniz arasındaki uzaklık bir göz genişliğinizden fazla ise bu göz şekline sahipsiniz demektir. Gözlerinizin biraz daha yakın gözükmesini sağlamak için iç köşeden dış köşeye kadar bir ok çizmelisiniz ve ardından alt göz kapağınızın ortasından başlayarak, dış köşenin ötesine geçmeyecek bir çizgi daha. Son olarak rimelinizi sürüp, kirpiklerinizi burun sırtınıza doğru fırçalayın. İşte hazırsınız!

Büyük Gözler

Büyük (yuvarlak) gözler oldukça etkileyicidir. Bu yüzden büyük gözleriniz varsa ihtiyacınız olan tek şey onları olduklarından daha uzun göstermektir.
Göz kapağınızda eyeliner uygulamasına başlayarak, dış köşelerin 1 cm ötesine kadar uzanan bir ok çizmeniz sizler için yeterli olacaktır.
Bu arada, 'dumanlı gözler' bu göz şekli için ideal bir makyaj tekniğidir.

Uzun Gözler

Uzun gözlerin inanılmaz derecede seksi olduğu düşünülür ancak herhangi bir yanlış işlem onların dar görünmelerine sebep olabilir. Bu yüzden uygulama yaparken çok dikkatli olmanız gerekir.
Uzun gözlerinizin dar görünmelerini önleyip, onları daha parlak ve büyük göstermek için kirpik çizgisinden biraz uzakta bir ok çizin ve hafifçe gölgeleyin. Ardından gözünüz ve kirpikleriniz arasında kalan ince şeridi beyaz bir kalem yardımıyla çerçeveleyin. Son olarak, siyah bir kalem kullanarak göz kapağınızı vurgulayın ve çizdiğiniz okun merkezini koyulaştırın. Mükemmelsiniz!

Yakın Aralıklı Gözler

İsminden de anlaşılacağı gibi, gözleriniz arasındaki mesafe bir göz genişliğinizden az ise bu göz şekline sahipsiniz. Bu durumda asıl amacınız, gözlerinizin birbirine daha uzak gözükmelerini sağlamak olmalıdır.
İlk olarak gözlerinizin dış köşelerini açık renklerden koyu tonlara geçiş yaparak gölgelendirmelisiniz. Sonrasında iç köşelerden başlayarak dış köşelerin ötesinde bırakacak şekilde bir ok çizmeli ve okun ucunu hafifçe kaldırmalısınız.
Artık hazırsınız! Gidin ve büyüleyin!
 
Üst Alt