Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Köpeklerde Kuyruk Hareketleri

vioLeta

| Az İnsan Çok Huzur |
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    29 Tem 2015
  • Mesajlar
    2,557
  • MFC Puanı
    350
  • MFC Seviyesi

Oyun Oynamak İstiyorum Sahip! (Sürekli Sallanan Kuyruk)

Normal durağan durumdan çok daha hareketli ve seri ani hareket ederler. Ön bacakları sıklıkla öne ve aşağıya doğru eğilir. Kuyrukları sürekli olarak heyecanlı heyecanlı sallarlar. Birkaç kez seri olarak havlarlar. Hadi benimle oyna! Çağrısıdır bu. Kuyruklarını siz oyuna katıldığınızda duruma göre sallamayı kesebilirler.

Yine aynı şekilde sahiplerini gördüklerinde kuyruklarını çok daha seri ve güçlü şekilde sallarlar. Hoş geldin sahip! Hareketidir bu aynı zamanda.Dikkat Kesilme Kuyruk Hareketi!

Köpekler bir şeye dikkatini verdiğinde kuyruklarını genel olarak havada sabit tutup bir süre o pozisyonda beklerler.
Korkma Durumu Kuyruk Hareketi!

Bu pozisyonda herkesin bildiği gibi köpek kuyruğunu bacaklarının arasına alır. Kafası ve kulakları da aynı şekilde bedenin aşağısına doğru pozisyon almıştır.
Tehdit Var ve Ben Saldırıya Hazırım!

Köpeği olan ya da olmayan herkesin bu durumda bir köpeğin kuyruğunu dik bir şekilde kaldırması, başının ve kulaklarının hareketsiz olması ile anlamaktayız. Şayet köpeğiniz bu şekilde bir pozisyon aldıysa her an saldırıya geçecek veya kendini savunmak için harekete geçecek demektir.
Kuyruğun Hareketsiz Olması

Kuyruk köpekler için temel bir uzuv olduğu için hareketsiz ve cansız kuyruk ile karşılaşırsanız ve buna kulakların da eklenmesi, köpeğinizin iştahsız, isteksiz olması gibi durumlar da eklenirse bu durumda hastalıkla karşılaşmışsınız demektir. Köpeğinizi bir veterinere götürmeniz iyi olacaktır.
 
Üst Alt