• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Çözüldü Kondisyon nasıl arttırılır?

RRokass

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Selamlar herkese , futbol oynuyorum ve kondisyonumu arttırmak istiyorum. Bana önerebilceğiniz bir uygulama varmı ? Bu konuda bir kaç şey okudum ama herkes kişiye özel konuşuyor.
Çok ayrıntılı yazılar yazıyorlar. Doğru olan belki dikkatli çalışmaktır ama misal, ben eskiden aktif sürekli her gün futbol oynuyordum, durmaksızın ne dikkatli olurdum ne de ayrıntıya girerdim ve kondiyosyonum güzelin ötesindeydi dinmek bilmeyen bi enerji. Koşmayı çok seven bir insanım ,futboluda aynı şekilde ama 2 depar atıyorum ,nefes nefese kalıyorum. Daha böyle olmak için yaşım da çok küçük 16 yaşındayım . Bana önerebileceğiniz bi antreman egzersiz varmı ?

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,460
Selamlar,

Doğru beslenme, iyi uyku, doğru antrenman. Bu 3'ünü yapıyor olmalısınız.

Doğru besleniyor musunuz? Erken uyuyup erken uyanıyor musunuz? Yeterli bir uyku alıyor musunuz? Antrenmandan önce bunları sağlıyor olmanız gerekiyor.

Yeterli bir uyku ile doğru beslenerek ve bunun üzerine doğru bir antrenman ile enerjinizi sürekli yüksek tutabilirsiniz.

Örnek olması açısından sabah kahvaltıdan 2 saat sonra ısınma hareketleri ile vücudunuzu açabilirsiniz. Isınma sonrası kuvvet artırıcı barfix şınav uygulayın araya hafif tempoda bir koşu ekledikten sonra ip atlama ve mekik ile sonlandırabilirsiniz. Bunlar sizi hem kuvvetlendirir hemde dinç tutar.

Kilonuza vücut tipinize göre uygun bir antrenman için spor hocalarına da danışabilir size uygun bir program hazırlamalarını isteyebilirsiniz.