Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LGS sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

Herkül

Canım Dedem
Genel Sorumlu
Konum
BERGAMA
  • Üyelik Tarihi
    4 Haz 2013
  • Mesajlar
    33,659
  • MFC Puanı
    62,356
  • MFC Seviyesi

LGS sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?
pmnWf9.jpg

Liselere Giriş Sınavı olarak bildiğimiz LGS sınav sonuçları için geri sayım başladı. 1 Haziran 2019 tarihinde sınav için ter döken adaylar şimdilerde sonuçların açıklanacağı tarihin gelmesi için gün sayıyor. Gözlerini Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) çeviren adaylar için ise heyecan dorukta. Sınav heyecanını henüz yeni üzerlerinden atlatmış olan adaylar şimdi de emeklerinin karşılığını görebilmek için sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Sonuçların ardından tercihlerin de yapılacak olması LGS sürecinin uzunluğunu da gözler önüne sürüyor.

1 Haziran 2019 tarihinde yapılan LGS (Liselere Geçiş Sınavı) süreci oldukça heyecanlıydı. Binlerce adayın ter döktüğü ve emeklerinin karşılığını almak istedikleri sınavda sadece bilgi birikimleri ile değil heyecanlarıyla da yarıştılar. Adaylar için lise sınavı sonuçlarının açıklanması süreci de meraklı ve heyecanlı geçiyor. İyi bir lisede eğitim görmek için çok çalışan ve emek veren öğrenciler arama motorlarına "LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" şeklinde sorular yazmaya başladı. En çok araştırılan sınavlardan biri olan LGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ise belli oldu.

Sınav heyecanını bitiren adaylar için şimdilerde aynı doğrultuda heyecan LGS sonuçları için sürüyor. Buna göre LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte LGS ile ilgili tüm detaylar..

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bakanlığın yayımladığı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere göre LGS sınavının sonuçları, 24 Haziran'da "https://www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS tercih kılavuzu, sınav sonuçlarının MEB tarafından açıklanmasının ardından yayınlanacak.

LGS sınav sonuçları 24 Haziran 2019 tarihinde açıklanacak. Bu bilgiler doğrultusunda LGS tercih işlemlerinin, 24 Haziran tarihinden sonra başlaması bekleniyor.
 
Üst Alt