• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Lojistik Önlisans Programı Genel Bilgiler (Açıköğretim)

Sade

Emektar Üye
Konular
324
MFC Puanı
38,380
Genel Bilgiler

Amaçlar

Lojistik global boyutu ile incelendiğinde nitelikli ara eleman ihtiyacı günden güne artan sektör durumundadır. Bu bağlamda program sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve becerilere sahipetik ilkelere saygılı elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Lojistik Önlisans Programına YGS’de herhangi bir puan türünden 140 ve üzeri puan alan kişiler başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Lojistik Önlisans Programına başvuru yapabilirler.
Kontenjan

Lojistik Önlisans Programında kontenjan sınırı yoktur.
Mezuniyet Sonrası

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 26.07.2012 tarihli toplantısında Lojistik Bölümü mezunlarına "Lojistisyen" unvanı verilmiştir. Lojitisyenler tüm kamu ve özel kuruluşlarda çalışma imkanına sahiptirler.
Yatay Geçiş ÖSYM'nin Yatay Geçiş Yönetmeliğine uygun olarak başvuru yapılan programın kontenjanı dâhilinde başvurulan programın yetkili birimince yerleştirme yapılır.

Dikey Geçiş Yapılabilen Bölümler İşletme
Lojistik Yönetimi Lojistik Yönetimi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Ulaştırma ve Lojistik
Uluslararası Finans
Uluslararası Lojistik
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
Uluslararası Lojistik Yönetimi
Uluslararası Ticaret
Uluslararası Ticaret ve Lojistik
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi
İş Olanakları

Lojitisyenlerin çalışma alanı oldukça geniş olup; tüm kamu ve özel kuruluşlarda özellikle gümrükleme depolama dağıtım taşımacılık gibi hizmet sektörüne ilişkin alanlarda şirketlerinlojistik dış ticaret finans ve pazarlama departmanlarında özellikle ithalat ve ihracat firmalarındagelecek vaat eden pozisyonlarda çalışabilmektedirler.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Bilgi için teşekkürler :D