Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Metin Türkcan - Metoboy Biyografi

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  11 Mar 2015
 • Mesajlar
  5,449
 • MFC Puanı
  1,775
 • MFC Seviyesi

Metin Türkcan - Metoboy Biyografi

1971 yılında Karabük'de doğdu. Müzik ile küçük yaşlarda iken ilgilenmeye başladı, 1986'da ilk grubu olan "Metafor" 'u kurdu. Daha sonra ise "Disgrace" adlı grubu ile çalıştı ve birlikte "D is crazy" isimli bir albüm yaptılar. Uzun süre hard rock-metal cover grubu olan Cheeroke ile sahne aldı.


90'lı yılların başında ise Pentagram a.k.a Mezarkabul ile bir araya geldi, grubun "Trail Blazer" albümünün konserlerinde, Unspoken, Bir, 1987 (live-DVD/AudioCD) albümleri ve sahne çalışmalarında yer aldı.


1996'dan itibaren Şebnem Ferah ile çalışmaya başladı. Önce konserlerde, daha sonra da Perdeler, Kelimeler Yetse, Can Kırıkları, 10 Mart 2007 İstanbul Konseri (live-DVD/AudioCD) , Benim Adım Orman albümleri ve sahne çalışmalarında yer aldı.
Farklı isimlerin albüm çalışmaları için gitar kayıtları yaptı, Ogün Sanlısoy ile kayıt ve konser çalışmaları gerçekleştirdi ,Umut Kuzey'in "Duvardaki Resimler" isimli albümü için müzik yönetmenliği yaptı.


Dünyanın en ünlü gitar markalarından ESP'nin 2011 katoloğunda yer alarak ESP Artistleri arasına girdi. Yıllarca kullandığı el yapımı gitarının özelliklerini ve Metoboy imzasını taşıyan yeni gitarı ile; adına özel gitar üretimi yapılan ve signature gitarının ikincil üretimleri satışa çıkan ilk Türk gitarist oldu.


Halen Şebnem Ferah, Pentagram ve kendi projesi olan Metoboy ile lead gitarist olarak müzik yaşantısına devam etmektedir. 1997'de yoğunluktan dolayı ara verdiği gitar derslerine, HomeStudio'da tekrar başlamıştır
 

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
 • Üyelik Tarihi
  11 Mar 2015
 • Mesajlar
  5,449
 • MFC Puanı
  1,775
 • MFC Seviyesi

Hastayım sanaaaa Metoboy
 
Üst Alt