• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Microsoft Security Essentials ve Windows Defender'ın Yüksek CPU Kullanımının Önüne Geçme

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,095
MFC Puanı
20,930
Microsoft Security Essentials'ı kendim Windows XP sık kullanıyorum.Microsoft Security Essentials'ın CPU kullanımının çok yüksek olduğunu, fark ettim.Düzeltme kolaydır. Microsoft Security Essentials'a kendisini hariç tutmasını söyleriz olur biter....!!!

Microsoft Security Essentials'ınza gidin, "Ayarlar" sekmesini tıklayın. "Hariç tutulan dosyalar ve konumlar"ı seçin.

Windows XP veya Microsoft Security Essentials çalıştıran herhangi bir Windows sürümü için:
Kod:
C:\Program Files\Microsoft Security Client\MsMpEng.exe
adresine göz atın.

index.php

Aynı işlemi Windows 8 ve sonrası sistemlerde Windows Defender üzerinden;
Kod:
C:\Program Files\Windows Defender\MsMpEng.exe

index.php

ekran görüntüsünde görüldüğü gibi "Beyaz Listeye(Hariç tutulan dosyalar ve konumlar)" ekleyin.Böylece defender kendini taramayı es geçecektir.Microsoft Security Essentials ve Windows Defender kullanırken, bu ayarı artık varsayılan ayarlarınızın bir parçası haline getirin.