Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nokia için yeni dönem!

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Uzun süredir yedek kulübesinde oturan Nokia, Lumia 920 ile maça girdi. Peki ama golü atabilecek mi?

Nokia birçok teknoloji tutkunu tarafından küllerinden doğan bir marka olarak anılmaya başladı. Şirket, aslında Temmuz ayında yayınlanan bilanço raporlarından beri büyük sıkıntı içerisinde olduğunu dile getiriyordu.

Özellikle Apple, Samsung ve HTC gibi firmalarla yarışmak zorunda kaldığı akıllı telefon pazarında, reklamlara harcadığı para ve hemen akabinde Microsoft ve Windows Phone ile yaptığı özel anlaşmalar, Finlandiyalı şirketin uzun süre, yaşadığı zor anları düzeltmeye yetmedi. Hatta Finlandiya'nın Espoo bölgesinde bulunan genel merkezini satması bile Nokia'nın aradığını bulmasına yetmemişti...

Neredeyse tüm pazar payını kaybeden Nokia, yaşadığı tüm bu sorunların sonunda beklediği meyveyi şimde almış gibi gözüküyor. "China Mobile Ltd." tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Nokia Lumia 920T'nin satışları ile birlikte firma son sekiz aydır görmediği bir hisse senedi karına kavuşmuş durumda.

Öyle görünüyor ki Nokia Lumia 920, hesaplanandan da daha iyi bir iş çıkarıyor ve şirketin hem adını, hem de geleceğini kurtarmaya aday...
 
Üst Alt