• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Nokia son darbeyi vurdu!

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
Bir kullanıcının Nokia E7'de bulunan Nokia Drive uygulamasıyla ilgili hata raporuna cevap veren Nokia, Symbian'ın "bakım modu"na alındığını ve işletim sistemine artık yeni özellikler eklenmeyeceğini söyledi.

Symbian, Apple iPhone ortaya çıkana kadar cep telefonlarının vazgeçilmez işletim sistemiydi. Ancak Steve Jobs'un oyuncağını tanıtması ve Google'ın mobil işletim sistemi Android'in piyasaya girmesi, Symbian'ın beklemediği gelişmelerdi. Nokia, giderek düşen Symbian'lı cep satışlarının ardından Microsoft ile anlaşarak Windows Phone'lu cep üretme kararı almıştı.

Symbian'ın "bakım modu"na alınmış olması, çok önemli olmadıkça ona yeni özellikler eklenmeyeceği, sadece hataların onarılacağı anlamına geliyor. Böylelikle "Belle FP2", Symbian'ın son güncellemesi halini almış oluyor.