Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Overtoun Köprüsü, Nami Diger Intihar Köprüsü

AnqeL

Gerçekten Melekmiyim ?
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    19 May 2017
  • Mesajlar
    496
  • MFC Puanı
    12
  • MFC Seviyesi

İskoçya’nın Milton yakınlarında bulunan ve 1859 yılında inşa edilen Overtoun Köprüsü, İntihar Köprüsü olarak da tanınıyor. Köprüyü bu kadar ünlü yapan ise açıklanamayan birçok olayın yaşanmış olması. Bu köprüden köpeklerin atlayıp intihar etmesi burayı ünlü yapıyor.

İlk kez 1950 ve 1960 yılları arasında bu olaylar bildiriliyor. Koli yani bildiğiniz Lessie cinsi bir köpek bir anda köprünün tepesinden 15 metre boşluğa atlıyor. Kurtulan köpeklerin olduğu ama tekrardan bu köprüye çıkarak atlamaya devam ettikleri biliniyor. İlginç kılan ise oradan atlayarak intihar eden bütün köpeklerin her aynı taraftan ve aynı açı ile atlaması.

Bazı kişiler köprünün perili olduğuna inanıyor. Ama 1994 yılında bir adam kendi bebeğini bu köprüden atıyor ve ardından kendi de atlıyor. Bazı kişiler, bu köprünün sırat köprüsü olduğunu belirtiyor ve bazıları geçerken, bazıları düşüyor. Bazıları ise hiç uğramıyor…
 
Üst Alt