• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Öztürk, Sportif A.Ş'den neden istifa etti?

SeRDaR

MFC Üyesi
Konular
431
MFC Puanı
2,790
Galatasaray'da Asbaşkan Adnan Öztürk'ün, Sportif A.Ş Yönetim Kurulu üyeliğinden istifasının perde arkasında yeni yasanın etkisi var.

1 Temmuz 2012'de yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu'nda şirket yapılarında değişiklikler içeriyor. Yeni yasaya göre dernek yapısındaki kulüplere bağlı olan şirketlerin yönetim kurullarında, dernek yönetimi dışında 2 bağımsız üyenin bulunması zorunlu olacak.

Bu yüzden Adnan Öztürk'ün, başkan Ünal Aysal ile konuyu değerlendirip, Sportif A.Ş'den istifa etme kararı aldığı öğrenildi. Adnan Öztürk yaptığı açıklamada ise kulüp yönetimindeki görevinden istifa etmesinin söz konusu olmadığını belirtip şöyle konuştu. "Yönetimdeki görevimden istifam etmem sözkonusu değil. Yönetimden istifa ederek birilerini sevindirecek değilim. Çünkü Galatasaray'da yapacak çok işimiz var."

Galatasaray Kulübü'nün konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklaması ise şöyle...

Kamuoyuna Duyuru

İnternet ortamında ve çeşitli yayın organlarında “Adnan Öztürk ve Adnan Nas Yönetimden istifa ettiler” şeklinde yer alan haberler yanıltıcı niteliktedir.

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından alınan karar ve 31.12.2011 tarihi Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğde belirtilen yeni koşullara uyum amacıyla Sayın Adnan Öztürk ve Sayın Adnan Nas Sportif A.Ş'deki Yönetim Kurulu'ndaki görevlerinden yasal zorunluluk olan bağımsız üyelere yer açmak için kendi istekleriyle istifa etmişlerdir. Her iki yöneticimiz de Galatasaray Spor Kulübü'ndeki Asli Yönetim Kurulu üyeliklerini sürdürmektedirler.

Sayın Adnan ÖZTÜRK ve Sayın Adnan NAS'ın istifası ile yerlerine Sn. Ümit ÖZDEMİR ile Sn. Mehmet Ali BİRAND'ın atanmaları ile halihazırda yönetim kurulu üyemiz olan Sn. Murat CANAYDIN'ın bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atanmasına ilişkin olarak gerçekleştirilmiş iş ve işlemler; 31.12.2011 tarih ve 28158 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan Seri: IV, No: 56 sayılı Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine Ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ ile Seri: IV, No: 57 sayılı Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine Ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ (Seri IV, No:56)'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ'e uyumun sağlanması amacıyla yapılmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü