Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

PC Kullanıcıları İçin Özel Amaçlı Arama Motorları

Ayamutura

Özel Üye
Özel Üye
Konum
BERTUNA
  • Üyelik Tarihi
    2 Haz 2020
  • Mesajlar
    1,832
  • MFC Puanı
    4,000
  • MFC Seviyesi

Bazı araştırmalar için de güçlü uzman arama motorları da var. Bu arama motorlarının bazıları deneyseldir ancak GNU/Linux sistemi kullanan uzman pc kullanıcıları için kesinlikle çok kullanışlıdır.

Kod:
https://www.wolframalpha.com/
: Wolfram | Alpha, yapay zekaya sahip bir arama motorudur. Verileri bulur, hesaplar, analiz eder

Kod:
http://citeseerx.ist.psu.edu/
: CiteSeerX, adından da anlaşılacağı gibi, alıntılar için bir arama motorudur. Bilimsel literatür araştırılır. Arama motoru Pennsylvania Eyalet Üniversitesi tarafından çalıştırılmıştır.

Kod:
https://news.feed-reader.net/
: Bir gurbetçi tarafından çalıştırılan bir haber arama motoru.

Kod:
https://search.creativecommons.org/
: Bu arama motoru, çeşitli hizmetler için çok bir arama formudur. Buradan çeşitli arama maskelerine ulaşabilir ve ücretsiz olarak bulunabilen ve diğer medyayı bulmak için kullanılabilir.

Kod:
https://www.tineye.com/
: Kanada'da bulunan tersine görsel aramadır. Bir resmin URL'sini girersiniz veya resmi yüklersiniz. Tineye, görüntünün web'de göründüğü yerler bulur. Geriye dönük Google Görsel Arama aramasına harika bir alternatif.

Kod:
https://paperball.news/
: Paperball, bir Alman haber arama motorudur. 2003 yılında Paperball-BGH kararıyla kuruldu. BGH, haber makalelerini derin bağlantılarla (derin bağlantılar) bağlamanın yasal yoludur.
 
Üst Alt