• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Popüler Linux Işletim Sistemleri - İlk 5

Herkül

Admin
Konular
8,797
MFC Puanı
17,440
Popüler Linux Işletim Sistemleri - İlk 5

[ MXLinux - ManjaroLinux - LinuxMint - Debian - Ubuntu]

Güncelleme Tarihi: 18 ARALIK 2019

4ceU7T.jpg

Popüler ve açık kaynak birbirinden farklı özelliklere sahip tamamen ücretsiz kullanımınıza sunulan linux işletim sistemlerinin bulunduğu sayfadır.Distro sıralamalarında başı çeken popüler stabil,kararlı en yaygın linux sistemlerinin tek çatı altında birleştirilerek daha mantıklı olacağı düşünülerek kendi adresleri ile eklenerek güncellenecektir değerli arkadaşlar.

________________________________________________________________________________________________________

1. MXLINUX

MX Linux, antiX ve eski MEPIS toplulukları arasında her dağıtımdan en iyi araçları ve yetenekleri kullanan bir işbirliği girişimidir . Basit konfigürasyon, yüksek stabilite, sağlam performans ve orta ölçekli ayak izi ile zarif ve verimli bir masaüstünü birleştirmek için tasarlanmış bir orta ağırlık işletim sistemidir.
KkaIlq.png

Mainpage

2. MANJARO LINUX

Manjaro, Arch Linux dağıtımını temel alan ve son kullanıcı dostu olmayı hedefleyen bir GNU/Linux dağıtımıdır. Arch Linux, hızlı, güçlü ve hafif olması ve sürekli güncel olmasıyla bilinir. Bununla birlikte , Arch Linux, daha çok tecrübeli kullanıcılara hitap eden bir yapıya sahiptir ve teknik deneyime sahip kullanıcıları hedefler.
bLOzCl.png

Mainpage

3.LINUX MINT

Linux Mint, Ubuntu ve Debian temel alınarak geliştirilen, masaüstü kullanıcılarına yönelik bir Linux dağıtımıdır. Linux Mint, "güçlü ve kullanımı kolay hem de modern, şık bir işletim sistemi" olmayı hedeflemektedir.
WRXQuL.png

Mainpage

4.DEBIAN

İşletim sistemi; bilgisayarınızın, programları ve uygulamaları çalıştırmasını sağlar. İşletim sisteminin temelini çekirdek oluşturur. Çekirdek bilgisayarın ev işlerini yapan ve diğer programların çalışmasına yarayan en temel programdır.
Debian sistemleri Linux çekirdeğini kullanmaktadır. Linux, Linus Torvalds tarafından başlatılan ve Dünya çapında binlerce destekleyicisi bulunan bir parça yazılımdır.
FHAcEC.png

Mainpage

5. UBUNTU

Ubuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemi. Bilgisayarlar, sunucular ve akıllı telefonlara yönelik olarak geliştirilmektedir.
WcCNOG.png

Mainpage

DistroWatch açık kaynak sistemlerin anlık günlük ve farklı hareketlerini izlemek içinde bu sayfayı inceleyebilirsiniz.Sayfadan seçip indirmek istediğiniz Linux iso dosyasını kurulum yapmak için, usb diske RUFUS ile yazdırarak kullanılabilirsiniz.