Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rüyada Para Görmek

Caroline

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Ara 2013
  • Mesajlar
    10
  • MFC Puanı
    0
  • MFC Seviyesi

Rüyada para görmek genel tabiriyle üzüntü ve kedere, bayağı rızka ve darlığa; gösterişe, üzüntü veren söze, sıkıntı doğuran davranışa işaret eder dediler. Rüyada elinizdeki parayı birileriyle paylaştığınızı görmek dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan sonra rahata ermeye, sözün tükendiği yerde maddi imkanların devreye girmesine delalet eder. Rüyada gümüş para yutup abdest bozarken para çıkardığını görmek zındıklığa delalettir. Rüyada altın para yutup para çıkardığını görmek, imandan sonra küfre düşmeye delalet eder. Rüyada sarık yahut şapkası içinde para görmek abdest bozacağınızın habercisidir. Rüyada üzerinde kutsal ifadelerin yazılı bulunduğu paraları görmek, şiir ve musikiyi Kur'an'a tercih etmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Para Cüzdanı, Darphane, Paralı Kimse.)

Rüyada para almak veya vermek veya tomarla para görmek, parlak şans ve servetin habercisidir. Rüyada para bulmak, şansının açılacağına, zengin olacağına bu sayede refaha ereceğine işaret eder. Rüyada para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve endişelere işarettir ama bu sıkıntılar küçük kuruntulardan ileriye gitmeyecektir. Rüyada para saymaksa, kişinin umduğundan daha çok başarılı olacağına bir işe işarettir. Rüyada bakır para görmek güzel, uğurlu bir iş ile taçlandırılacağınıza işarettir. Rüyada küçük değerde bir madeni para bulduğunu ve bunu sakladığını uğur parası yaptığını gören ufak sıkıntılar çektikten sonra, çok mutlu olacak anlamına gelir. Parayı kaybetmediğiniz sürece, hayatınızda birçok güzel değişiklikler olacak. Rüyada kağıt para görmek kişinin çalışması ve sorumluluklarını bilmesi sonucunda alacağı paradır.

Rüyada çok paranız olduğunu ve onları saymakla bitiremediğinizi görmek, yapmak istediğiniz bir işi tamamlayamayacağınıza, yahut çalıştığınız yerde bazı ihmallerinizden dolayı zarara uğradığınıza delalet eder. Yolda giderken yerde büyük miktarda bir para bularak aldığınızı görmek, elinizden bir miktar para çıkacağına işarettir. Bir kimse rüyada Allah (C.C.)'in ismi yazılı birtakım paralar görse, Kur'an-i Kerîm yerine sema ayini ve şiir söylemeyi kendisi için daha hoş görür. Paraya rastladığını gören kimse için, meşakkat ve usançlıktır. Rüyada para çalmak; istemeden bir kimse hakkındaki bazı sırları öğreneceğinize delalet eder. Rüyada paranızı çaldırmak; herkesten saklamaya özen gösterdiğiniz bir işin açığa çıkacağına. Rüyada para basmak; gizli saklı bir teşebbüste bulunulacağına delalettir. Rüyada kendinizi para yırtarken görmek ise; önceden başlamış olduğunuz fakat artık pişmanlık duyduğunuz bir işten vazgeçmeye işarettir.

Rüyada değerli paraları yaktığınız ve onların alev saçtığını gördüyseniz geçici süre ile çevrenizde itibar kazanacağınıza delalettir. Rüyada birisine borç para verdiğinizi görmek bir yakınınızın kalbini kırdığınız, birisinden borç para almanız ise hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir. Rüyada tomar tomar para saymak hakkınızda dedikodu yapıldığına, paraları sayarken bir türlü kafanız karışıyor ise başladığınız bir işten vazgeçeceğini anlamına gelir.

Rüyada çocuklara para dağıttığınızı görmek etrafınızda kendinizden yaşça ve deneyimce küçük olan kişilere ilim ve irfanınızdan dağıtacaksınız demektir. Rüyada kendinden büyük kişilere para dağıtmak büyüklerin yardımını göreceksiniz ve sonunda onlara teşekkür edeceğinize işaret eder. Rüyada bir insana canı karşılığı para ödediğini gören kişi büyük bir şeyden feragat ederek daha büyük bir şeye sahip olacak demektir. Rüyada para biriktirdiği halde hiç parası olmadığını görmek beyhude bir çaba ile çok fazla zaman harcayacak demektir. Rüyada parasız kaldığını gören kişi para kazanmak için iş değiştirecek veya ek bir iş yapmaya başlayacak demektir. Rüyada para ile oynadığını gören kişinin gözünü para bürür tehlikeli bir yolar girer. Rüyada paraları bir küpe koyup bir yere gömdüğünü gören kişinin eline az emek sonucu yüklüce bir miktar para geçer ve etrafındaki insanlardan bunu saklamak için büyük bir çaba harcamak zorunda kalır. Rüyada paraları bir su içinde görmek dilek üstüne dilek dileyeceğine ve bu dileklerinin sıra ile kabul olacağı şeklinde yorumlanır.
 
Üst Alt