• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

'' Sac Dökülmesini Takma Kafana ''

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
senin bana köşede ye dedgin şeyi tıp toktorları basına sürüp sac cıkarıyor :D yok ama illla bana laf yetiştirip pohtan mevzuya dalacan :D
al recete verimde sana hayrım olsun:keyifsiz

tarifi de çok kolay:
-bir adet köy yumurtası
-bir kase koyun boku
-aldığı kadar zeytinyağı

malzemeler bir kapta karıştırılıp macun kıvamına getirilir ve saçı dökülen bireyin kafasına dairesel hareketlerle yedirilir. daha sonra bir bezle başı kapatılıp 10 saat kadar beklenir. sonrasında birkaç saatlik banyoyla başınızdaki gübre kokusunu giderebilirsiniz. :D

bak tarifinide biliyorsun ben halimden memnunum buzdolabında sakla sana lazım olursa kullanırsın. :D

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,640
img-377280271.jpg

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,640
yaparız bazen öyle şeyler:D

Konular
91
MFC Puanı
1,220
hep yapın keşke :D bayıla bayıla takip ederim ben :p sonra ayılırım ama korkmayın :D

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,640
bu kalleşlik belki bana yakışmıyor ama sırma saçlarından sen sorumlusun okan abi:D

merveeker

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
Her saç dökülmesini kafana takma tabii ki. Hepsi kellik ile sonuçlanmıyor. Bizde bir korku var saçlarımız dökülmeye başladığı an en kötü senaryoyu düşünüyoruz. Ama bu daha fazla strese ve beraberinde daha fazla saç kaybına yol açıyor. Bunun yerine bakımlarımızı uygulayalım ve gerekli takviyelerimizi alalım sorun ortadan kalksın. Öncelikli olarak bitkisel çözümlere yönelin derim. Çünkü saç dökülmeniz varsa sizi ancak bitkisel içerikli takviyeler kurtaracaktır. Ve önemli olan süreklilik kazanmak. Kullandığınız ürünü uzun süreler kullanmaya ve ona göre seçmeye özen gösterin. Ben ......... şampuan kullanıyorum senelerdir. Hem bütçeme uygun hem de sonuçlarından memnunum. Yoğun bir dökülme yaşamıyorum bu sebeple bana yeterli olabiliyor.

mahmutt

Üyeliği durduruldu!
Konular
0
MFC Puanı
0
Kadın-erkek fark etmeksizin saç dökülmesi hepimizin ortak sorunu. Özellikle erkeklerde belirli bir yaş sonrası dökülmeler ve açılmalar başlıyor. Bunun için saç dökülmesine karşı önlemlerimizi öncesinden almalı ve açılmaya gelene kadar engellemeliyiz. Bunun için de saçlarımızın ihtiyacı olan bakım ve önemi vermeliyiz. Şunu unutmayın ki saç dökülmesi, doğru bakım ve tedavi ile çözüme kavuşturulabilen bir şey. Bunun için canınızı sıkmayın ve saç sağlığı ile bilgiler edinip uygulamaya koyulun.
Düzenli olarak uygulamayacaksanız o maske olaylarına hiç girmeyin. Çünkü o tarz bakımlar devamlılık istiyor. Bizim yapmaya çalıştığımız daha çok uyguladığımız bakımı düzene sokmak olsun ki saç sağlığımız dönem dönem bozulmalardan kurtulsun. Bu sebeple ilk olarak şampuan tercihinizi doğru yapın. Saç dökülmesi üzerine çalışan ve sadece bu problem odaklı şampuanlar mevcut. Hatta seçenekler o kadar fazla ki içerisinden tercih etmek zorlaşabiliyor. Güvendiğiniz bir markayı tercih etmelisiniz. Ben bu noktada ....... şampuanı önerebilirim. Uzun yıllardır kullanıyorum. Hatta eşim bir dönem yoğun bir dökülme yaşadığı için serum takviyesi ile birlikte kullanmıştı. Biz aldığımız sonuçlardan memnunuz ama tercih sizlere kalmış.
Doğru bir şampuan tercihi sonrasında saçlarınızı ısı,boya,jöle,köpük gibi zararlı maddelerden de korumalısınız. Sağlıklı saçlar doğal halleri ile o kadar güzel ki. Kullandığınız bu ürünlere hiç ihtiyaç duymayacaksınız. Birde saçlarınız için seçtiğiniz tarağa önem vermelisiniz. Bu noktada saçlarınızı iyi tanımalı ve ona uygun dişli tarakları tercih etmelisiniz.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Herkes (erkekler) bir gün saç dökülmesinin tadına bakacaktır :sigara

Root

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
10
Ben Berbere Gidince Saça Fön,Jöle,Sprey Sıkıyom Kel Kalırmıyım acaba :D

Mustafaeren

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
Foruma bugün itibariyle katılmış bulunmaktayım. Konuyu hortlatmak gibi olacak ama öyle değil :)
Saç dökülmesi %80-90 kalıtsal geri kalan da çevresel faktörlerdir. Saç dökülmesini engellemek için bazı ilaçlar piyasada, bunlardan bazıları erkeklik hormonunu baskılamakta. Ve bunun sonucunda ileride cinsel yönelimde değişmeler gözlenebilir. Duştan sonra saç derisine masaj yaparak kanlanmasını sağlayabilirsiniz ancak yağlı saçlara sahipseniz saç diplerindeki yağ bezlerini uyararak daha fazla yağlanmasına sebep olabilir. Yani kafaya fazla takmamak lazım, para varsa işini iyi yapan bir yerde saç ekimi yapılabilir son çözüm.

Moderatör tarafında düzenlendi: