Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Satso'da Yönetici Asistanlığı Eğitimi Verildi

Barbie

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    31 Ocak 2013
  • Mesajlar
    1,948
  • MFC Puanı
    53
  • MFC Seviyesi

TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi Enstitüsü Müdür Yardımcısı Serap Aydar tarafından verildi.Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Doğu Marmara ABİGEM tarafından ortaklaşa düzenlenen "Yönetici Asistanlığı Geliştirme" eğitim semineri,

TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi Enstitüsü Müdür Yardımcısı Serap Aydar tarafından verildi.

SATSO Eğitim Salonu'nda düzenlenen seminere 60 dolayında yönetici asistan ve asistan adayı katıldı. Seminerde; Yönetici asistanı nedir?, Yönetici asistanının temel görev ve sorumlulukları, yöneticiyi tanımak, yöneticiyi temsil etmek, zaman yönetimi, inisiyatif kullanmak, randevusuz gelen ziyaretçiler, yazarken nelere dikkat etmeli, kayıt tutmak, dosyalama modelleri ve verimli toplantı düzenlemek konularında katılımcılara bilgi veren Serap Aydar, ilk olarak sekreterin açılımını yaptı.

Sekreterin, yöneticinin yardımcısı olduğunun altını çizen Aydar; "Yönetici asistanı

insiyatif kullanır, karar alabilir, emir almaksızın sorumluluk alabilme yeteneklerine, büro hizmetlerini yönetim fonksiyonlarına göre uygulanabilme ve temsil yeteneğine sahiptir. Yönetici asistanının temel görev ve sorumlulukları ise; yöneticiyi tanımak, yöneticiyi temsil etmek, telefon görüşmeleri, randevuların düzenlenmesi, ziyaretçilerin kabulü ve ağırlanması, ziyaretçilerin karşılanması, ziyaretçi isimlerinin kaydedilmesi, seyahat organizasyonu, toplantıların düzenlenmesi, evraka yönelik dosya ve arşiv düzenlenmesi, denetimi sağlamak.

Yönetici asistanının doğru karar verme, problem çözme, iletişim ve inisiyatif kullanma becerisine sahip olması gerekir" dedi. - Sakarya
 
Üst Alt