Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SERÇE VE GÖÇMEN KUŞUN HİKAYESİ

LaiLa

Az İnsan.. Çok Huzur.
MFC Üyesi
Konum
Cennet
  • Üyelik Tarihi
    20 May 2015
  • Mesajlar
    6,729
  • MFC Puanı
    708
  • MFC Seviyesi

İhanetin adı göçmen bir kuşa verilmiş, sadakatin adı ise; bir serçeye.

Göçmen kuş bütün bahar ve yaz boyunca küçük köyün üstünde uçmuş serçeyle beraber küçük sinekleri, kurtları yemişler. Kış yağmurlarıyla şaha kalkmış, derelerden su içmişler. Masmavi gökyüzünde dans etmişler çiçek açan ağaçlara konup, papatya tarlalarında gezmişler.

Birbirlerine söz vermiş kuşlar; ayrılmayacağız diye. Ama kış gelmiş, göçmen kuş adına yakışanı yapmaya kararlıymış, serçe ise her zamanki gibi sadık
ama sevgi de yabana atılmaz bir gerçek. Ayrılık acı, ihanet kötüymüş serçe için yaşamaksa önemli imiş göçmen için.

O, baharların tatlı eğlencesiymiş sadece gel demiş serçeye benle beraber.
Başka bir bahara uçalım. Serçe ise burada bekleyelim demiş yeni baharı ama kış acımasızdır demiş göçmen, yaşayamayız burada, aç kalır üşürüz

Serçe hayır demiş korunuruz kötülüklerinden kışın beraber göçmen inanmamış serçeye hayır demiş gidelim. Serçe için gitmek nasıl bir ihanetse yaşadığı yere kalmakta aynı şekilde ihanetmiş sevgiliye ve karar vermiş sevgiyi seçmiş uçacakmış yeni bir bahara..

Göçmen ve serçe çıkmışlar yola, ama serçe zayıfmış, onun kanatları uzun uçuşlar için değil. Dayanamayacakmış bu yola oysa göçmenin kanatları güçlüymüş. Çünkü o hep kaçarmış kışlardan hep gidermiş zorluklarından kışın yeni baharlara. Bir fırtına yaklaşıyormuş. Göçmen hızlı gidiyormuş fırtınadan, yakalanmayacakmış ama serçe iyice zayıf kalmış, yavaşlamaya başlamış. Göçmene duralım demiş artık. Biraz dinlenelim göçmen itiraz etmiş, fırtına demiş, ölürüz.

Serçe çok fırtına görmüş, kurtuluruz demiş. Ama göçmen yürü demiş serçeye
birazdan okyanuslara varacağız. Serçe sevgisine uymuş ve peşinden son bir gayretle gitmiş göçmenin birazdan varmışlar okyanusa. Kurtuluşuymuş bu büyük deniz göçmen için, çok iyi bilirmiş buraları ama serçe ilk kez görüyormuş ve sanki gökyüzünden daha büyükmüş bu yeni mavi..

Serçe artık dayanamıyormuş, son bir sevgi sesiyle seslenmiş göçmene
Artık gidemiyorum. Göçmen serçeye bakmış, bakmış ve devam etmiş.

Okyanus çok büyükmüş, serçe ise çok küçük serçenin sevgisi de çok büyükmüş ama göçmen çok küçük. Mavi sularında okyanusun bir minik SADAKAT..
Yeni bir baharın koynunda koca bir İHANET.​
 
Üst Alt