Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sevgililer Günü Neden Kutlanıyor

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,138
  • MFC Puanı
    10,334
  • MFC Seviyesi

Sevgililer günü neden kutlanır ben hala anlamış değilim sevgi birgünlük mü yaşanıyor günümüzde yoksa bir güne mi sığdırılmaya çalışılıyor sevgi.Sevginin günümü olurmuş seven gönüllerde hergün sevgililer günü yaşanıyordur diyelim ve konu başlığımızdaki sorunun yanıtına geçelim hemen ne dersiniz arkadaşlar.Sizler benim merak ettiğim gibi merak etmiş olabilirsiniz neden kutlanırki sevgililer günü bu günü kutlamanın amacı nedir gelin hep birlikte öğrenelim..

14 Şubat Sevgililer için farklı bir gün, çünkü adı üstünde sevgililer günü…

Nereden geliyor bu Sevgililer Günü acaba? Sevgiler Günü’nün başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğu zamanına uzanıyormuş. Eski Roma’da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir gündü. Sevgililer günü her yıl 14 Şubat’ta kutlanır.

Sevgililer Günü'nün başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğu zamanına uzanıyor. Eski Roma'da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir gündü. Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.
 
Üst Alt