• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Shakman "Star Trek 4" Yönetmenliğinden Neden Ayrıldığını Açıkladı

Konular
242
MFC Puanı
1,150
54eab39fe98384bc8a5b5b1282e5cfdb.jpg

J.J. Abrams'ın yönettiği 2009 yapımı "Star Trek" filmi ile başlayan 'Kelvin Zaman Çizelgesi' içinde geçen dördüncü bir Star Trek filminin uzun geliştirme sürecinde birçok yönetmen gelip gitti. Bunlardan en sonuncusu, bir yıl önce projeden ayrılıp Marvel Studios'un kendi gelişim zorluklarına sahip "Fantastic Four" filmine geçen Matt Shakman'dı.

Shakman, The Playlist'in The Discourse Podcast'inde, ilk iki bölümünü yönettiği Apple TV+ dizisi “Monarch: Legacy Of Monsters” hakkında konuşurken konu Star Trek'ten ayrılışına da geldi ve yönetmene projeden Marvel için mi ayrıldığı soruldu. Shakman, Marvel'dan gelen teklifin kaçmasına izin veremeyeceği harika bir fırsat olduğunu söylerken "Star Trek 4"ün sıkıntılarına da değindi:

"'Star Trek'i seviyorum. Ben büyük bir 'Star Trek' hayranıyım; çocukluğumda 'Next Generation'i seviyordum ve tabii ki orijinal serinin tekrarlarını da seviyordum. Filmleri çok sevdim ve o dünyada oynama şansı son derece heyecan vericiydi. Ve ben J.J.'nin [Abrams] büyük bir hayranıyım. Bu oyuncu kadrosunu yarattı ve sevdi. Bu çok heyecan vericiydi.

Bunun benimle sonuçlanmaması çok üzücüydü. Üzerinde çalıştım, senaryoyu geliştirdim, gemiler tasarladım, Enterprise'la pek çok harika hikaye taslağı hazırladım, bir Star Trek hayranının yapmayı çok sevdiği her türlü şey. Ancak filmlerin farklı ivmeleri var ve biz prodüksiyona geçemedik.

Fantastik Dörtlü üzerinde çalışmak üzere Marvel'a gitmem için bana bu fırsat teklif edildi ve sevdiğim başka bir dünya olan, aynı derecede heyecan verici olan ve zaten doğru yönde ilerleyen bir şeyi geri çevirmek imkansızdı. Umarım 'Star Trek 4' gerçekleşir. Bunun üzerinde gerçekten çok çalışıyorlar. Bu kadro muhteşem."

Shakman ayrıca şu anda Quentin Tarantino ya da Noah Hawley gibi başka hiçbir yönetmenin versiyonunu okumadığını açıkladı ancak Hawley'ninkinin başlı başına "ayrı bir şey" olduğunu ve Kelvin zaman çizelgesinde olmadığını söyledi.

Bu arada Marvel'da "Daredevil: Born Again"in yeniden yazılması, bazı dizilerdeki gecikmeler, "Wonder Man"in hurdaya çıkarılacağı söylentileri ve "Blade"in çekimleriyle ilgili sorunlara ilişkin tüm raporlara rağmen "Fantastik Dörtlü" hala ilerlemeye devam ediyor.

beyazperde​

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
176
MFC Puanı
41,820
Star trek lanetlenmiş gibi.hep aşamaların ilkinde takılıp kalıyor :)