Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şifalı Taşların Özellikleri Nelerdir?

Herkül

Canım Dedem
Genel Sorumlu
Konum
BERGAMA
  • Üyelik Tarihi
    4 Haz 2013
  • Mesajlar
    33,531
  • MFC Puanı
    62,356
  • MFC Seviyesi

Şifalı Taşların Özellikleri Nelerdir?
9DvGb8.jpg

Yakut, Topaz, Turkuvaz Ve Akik Taşlarının Özellikleri

Yakut: Yakut taşına Hindistan’da çok ilgin bir isim verilmektedir. Yakut taşına ‘’ değerli taşların efendisi ‘’ denmektedir. Yakut taşının kan dolaşımı için pozitif ve canlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Yakut taşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi kişi üzerinde kişiyi sınırlamalarından kurtarır ve kendinden daha fazla diğerlerini düşünmesini sağlar.

Topaz: Topaz taşının bir diğer adı sarı yakuttur. Topaz taşı eski zamanların en değerli taşlarından biri olarak bilinmektedir. Topaz taşı hakkında halk arasında göz hastalıklarına iyi geldiği ve vebayı ortadan kaldırdığı söylenmektedir. Topaz taşının bir diğer adı ‘’ aşk taşıdır’’. Topaz taşının bilinen pek çok rengi bulunmaktadır. Topaz taşının diğer özellikleri arasında ise insanlara sağlıklarını geri verdiği ve bu taşı taşıyan kişileri korkaklıktan ve ahlaksızlıktan koruduğu bilinmektedir.

Turkuvaz: Turkuvaz taşı bilinen taşların ve tılsım olarak kullanılan taşların en ünlüsüdür. Turkuvaz taşının çok fazla koruyucu özelliği bulunmaktadır. Turkuvaz taşı kişinin bütün bedenini kuvvetlendirir, kişinin hücrelerini yeniler, ciğerler, kan dolaşımı ve solunum sistemini canlandırır. Tüm bunların dışında Turkuvaz taşını üzerinde taşıyan kişilere sakinlik verir ve kişinin yaratıcı ifadesine güç kazandırır.

Akik: Akik taşı zihinsel ve bedensel kuvvetlendirici özelliği olan bir taştır. Bu taşı üzerinde taşıyan kişiyi tehlikenden koruduğu gibi kişinin uyumsuzluklarına da bir son verir. Akik taşının bunların yanı sıra kara basana, uykusuzluğa, korkaklığa, nazara hatta ve hatta kişinin metabolizmasının düzgün çalışmasına kadar bilinen bir çok şifası vardır.
 
Üst Alt