Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sıkıcı hale gelen ilişkiyi iyileştirme tüyoları

Herkül

Canım Dedem
Genel Sorumlu
Konum
BERGAMA
  • Üyelik Tarihi
    4 Haz 2013
  • Mesajlar
    33,197
  • MFC Puanı
    67,456
  • MFC Seviyesi

Sıkıcı hale gelen ilişkiyi iyileştirme tüyoları

Zamanla hayatın yoğunluğuna yenilen ve rutinleşen ilişkileri iyileştirmek için birkaç önerimiz var.

İlişkinin ilk zamanları ile sonrası hiçbir zaman aynı değildir. Bu duruma ilişkin cümleleri etrafımızdan hepimiz duymuşuzdur. Artık eskisi gibi değil, önceden böyle değildi gibi. Zamanla hayatın yoğunluğuna yenilen ve rutinleşen ilişkileri iyileştirmek için size birkaç önerimiz var. Deneyin, sonuçları göreceksiniz.

Yeniden çıkmaya başlayın

Günlük rutin işler ve telaş romantizmi öldürüyor. Hayat ne kadar zorlu olursa olsun çiftlerin birbirleriyle zaman geçirmeleri gerekiyor. Çiftlerin birbirlerine yeniden bağlanmalarının ilk yolu bu. Yeniden çıkmaya başlamak garip bir fikir gibi gelebilir. Ama eski heyecanı hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Randevulaşın ve kendinize özen göstererek randevunuza gidin.

Birlikte proje hazırlayın

Bu herhangi bir şey olabilir. Odayı yeniden dekore etmek, Bahçeyi düzenlemek, dans kursuna gitmek, bir şey inşa etmek gibi. Bu aktiviteler birlikte zaman geçirmenizi sağlayacak. Buradaki sır mümkün olduğunca etkileşim sağlamak. Birbirine yardım edip, projeyi ciddiye almak aranızdaki etkileşimi arttıracaktır.

Her gün özel vakit alışkanlığı edinin

Sabah kahve içmek ya da akşam yemeğini birlikte yemek gibi alışkanlıklar edinin. Bütün mesele iki kişi olmakta. Çocuklar, aile, akrabalar telefon görüşmeleri, internet değil. Yalnızca iki kişinin bağlantı kurması önemli.

Tutkularınızı paylaşın

Biri balık tutmayı, diğeri pişirmeyi sever. Tutkularınızı paylaşın.Birbirinizden yeni şeyler öğrenmek, anılarınızı paylaşmak, eğlenmek bağlılık hissini arttıracaktır. İstediğiniz şeyi sonra da yaparsınız, özellikle karşı tarafın ilgi alanına girmeye çalışın.

Macera dolu bir şeyler yapın

Ekstrem sporları seviyorsanız tüplü dalış veya paraşütle atlamayı deneyebilirsiniz. Sevmiyorsanız eğlence parkına gidin ve anın tadını çıkarın. El ele tutuşma ve sarılma yeniden anlam kazanacak.

Bir hafta sonu tatiline çıkın

Eğer zaman ve bütçe ayırabiliyorsanız evden uzakta yalnızca ikiniz bir haftasonu geçirin. Yıldızlara bakmak, uzun yürüyüşlere çıkmak, dün, bugün ve yarın hakkında konuşmak ilişkinize iyi gelecektir.Bunları yaparken telefonlarınızı sessize almayı unutmayın. Bu maddeleri uygulayarak çaba sarf ederseniz evliliğinizden daha fazla keyif alabilirsiniz.
 
Üst Alt