Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şok Diyetlerin Vücuda Zararları Nelerdir?

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Kısa bir süre içerisinde fazla kilolarınızdan kurtulmak isterken denediğiniz "şok diyetler" vücudunuza büyük şoklar yaşatarak belli rahatsızlıkları ortaya çıkartabiliyor. Her kadın ince ve kusursuz bir vücuda sahip olmak ister ancak sağlıklı bir beslenmeyle yapılmayan diyetler kilo verdirirken kısa bir süre daha fazlasının alınmasına sebep oluyor.

Özellikle kadınlar, ünlülerin yaptıkları “şok” diyetleri kendilerinde uyguladıklarında sağlıksız beslenme ile kısa sürede kilo verirken pek çok rahatsızlığa yol açıyor.

Doktor kontrolünde hazırlanan diyetler, kişinin yaşı, boyu, cinsiyeti gibi faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanır. Şok diyetler kişinin metabolizmasına uygun değildir. Bir başkası için uygun olan diyet önerileri sizin için uygun olmayabilir.

Şok diyetlerle kısa sürede yakılan yağ değildir. Sadece vücutta su kaybına neden olur ve kısa sürede tekrar kilo alınır.

Şok diyetler sağlıksız beslenmeden kaynaklı baş ağrıları, güç kaybı, mide bulantısı, saç dökülmeleri, böbrek hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığa yol açar.

Şok diyetler sağlıklı ve yeterli bir beslenme alışkanlığı kazandırmaz.


 
Üst Alt