Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Steam kullanıcıları için önemli gelişme!

ReiS

 ‬
Co Admin
  • Üyelik Tarihi
    8 Ara 2012
  • Mesajlar
    17,181
  • MFC Puanı
    6,001
  • MFC Seviyesi

Steam kulanıcıları için harika bir özellik geliyor. Steam'in satın alma ve hediye etme kısımlarında çok önemli hatalar ve eksiklikler gideriliyor.Steam'den her bahsettiğimizde "PC oyunculuğunun kalbi" diye boşuna söylemiyoruz. Valve tarafından Half-Life 2 ile bizlere sunulan bu sistem, konsolların üstünlüğünü bir sorgulatacak kadar büyük başarı kazandı. Elbette böylesine bir sistem sorunları ile de gündeme gelebiliyor. İşte bu sorunlardan biri sonunda düzeltiliyor.

Steam hediye sistemi değişiyor

Steam tarafından sunulan hediye sistemi kuşkusuz harika bir özellik. Bu sayede sevdiklerimize oynamak istedikleri yapımları yollayarak onlara güzel sürprizler yapabiliyoruz. Hediye sistemi güzel işlese de birkaç can alıcı hata insanları zor durumda bırakabiliyordu.

Bunlardan ilki ve en önemlisi bölgesel fiyat değişimleri. Steam oyunlarının bölgelere göre fiyatları doğal olarak hayli çeşitlenebiliyor. Bizde 100 TL olan bir oyun, örnek olarak Amerika'da 150 TL'ye denk gelebiliyor. Böyle durumlarda hediyeniz geçersiz olarak size geri dönüyor.Ama artık daha siparişinizi verirken, hediyenizin geçerli olup, olmadığını görebileceksiniz. Bu yenilik sayesinde elinde hediyeniz elinizde kalmayacak.

Bunun dışında ek olarak, paranızı kolayca geri alma sistemi geliyor. Hediyenizi yolladınız ve karşınızdaki düşüncesiz arkadaşınız bunu reddetti diyelim. Hediye oyun sonsuza kadar Steam kartları arasında kalmayacak, kolayca paranızı iade alabileceksiniz.

Bu iki yenilik bakalım Steam topluluğunda nasıl etkilere yol açacak?
 
Üst Alt