• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Tetikçi kimlere denir?

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Bir hedef belirleyip, demagoji yapmak ve kişileri ya da kurumları yıpratmak amacıyla, medyada demeç vermek, yazılar kaleme almak ve her türlü platformda propaganda yapmak bu tip insanların ortak eylemleridir. Mesela, Cem Küçük bunlardan bir tanesidir. Bir şeyi kırk defa söylersen o olur inancına sahip olan bu insanlar genelde ekip halinde çalışırlar.

Konular
21
MFC Puanı
30
Tetikçi genellikle tek olmasına rağmen devletin tetikçileri grup olarak çalışır her tetikçinin gizli bir platforma sahip olup herhangi bir İsimi, Markayı, Şirketi yıkmak, yıpratmak propaganda yapmak ve seviyesini düşürmek amacı güder bununla beraber devletin tetikçileri devlete karşı çıkan devlete aykırı olan herhangi bir kurum veya kişiyi öldürüp devlet tarafından gizlenmesi kısacası ajan veya devlet büyüklerinin koyduğu isim ile ''derin devlet''dir.

Kendi ülkemizde bu gibi tetikçilerin veyahut derin devletin 80 darbesinden sonra ortadan kaldırıldığı ve günümüzde de ne kadar uğraşılsa da belirli güce erişemediği aşikardır dünyada bu ve bunun gibi devlet tetikçiliği veyahut derin devlet kavramlarının faşizme yol açması ve faşist bir şekilde yorumlanması da aşikardır ama her büyük devletin derin devleti vardır. Benim yorumumcada olması gerekir ama bunu devlet büyükleri asla istemez.

Ülkemizde Sağ Sol davalarının yoğun olduğu zamanlarda devletin ihtiyacı olduğu zaman Milliyetçi Görüşlü insanların sağ grupların devletin tetikçiliğini yapmayı kabul edip sonrasında idam ile ödüllendirilmelerinden dolayı derin devlet ve devletin tetikçileri asla devlet büyükleri ile devletin cumhur başkanı başbakanı ile çalışmaz ve bu rivayete göre derin devletin ve devlet tetikçilerinin devletin durumu kötüye gittiği zaman darbe girişiminde bulunup devlet büyüklerini öldürmesinden dolayı bu tetikçilerin ve derin devletin günümüzde yok edilmiştir.

Dip Not: FETÖ gibi darbe teşebbüsünde bulunan terorist gruplar bu terime girmiyor ve yorumumca kesinlikle dışarıda bırakılıyordur.

FETÖ gibi terör örgütleri adı üstünde terorist olup devleti yıkıp kendini başa çıakrmak amacı güder ve derin devlet ve devletin tetikçileri asla böyle yapmaz..

_ALpereN_

Henna

MFC Üyesi
Konular
21
MFC Puanı
90
Benim aklima direk jason statham filmleri geldi valla :D

Konular
124
MFC Puanı
8,290
mermisel olanı yokmu bunun :f38:

Onu da sen tanımla başkan :D Onlardan da tonla var. :sigara

Benim bahsettiğim işin yazar, çizer boyutu. Televizyonlarda çokça görüyorum bu tip insanları. Sanki ağız birliği yapmış gibi ortak bir hedefe saldırıyorlar.

Mesela darbe girişimi olduktan sonra medyada yaklaşık bir yıldır darbeyi FETÖ'cülerin yaptığını, ulusalcıların, Atatürkçülerin ise bu darbe girişimine destek olduklarını söyleyen kalemşörler var. Bu adamlar her dönem aynı tür demagojiyi yapmakta. Mesela Kabataş Olayları diye bilinen, bir türbanlı bacımızın üzerine deri pantolonlu kitlelerin işemek suretiyle taciz ettiği günümüz cumhurbaşkanınca bile dillendirildi. Ayrıca bu olay gündemde yer bulunca, tetikçiler (benim saydığım 9 tanesi) aynı başlık ve aynı içerikle köşe yazısı yazdılar. Bu olayı gerçekten olmuş gibi kabul edip, görüntüleri izlediğini iddia edenler dahi vardı. Bunlardan bir tanesi cumhurbaşkanının danışmanlarından biriydi.

Bunlardan bir tanesi şu zevat
g7grZQkn.jpg

Bu gibi pek çok adam çamur at izi kalsın mantığıyla kitlelere kin ve nefret yüklüyor.

Konular
14
MFC Puanı
170

Onu da sen tanımla başkan :D Onlardan da tonla var. :sigara

Benim bahsettiğim işin yazar, çizer boyutu. Televizyonlarda çokça görüyorum bu tip insanları. Sanki ağız birliği yapmış gibi ortak bir hedefe saldırıyorlar.

Mesela darbe girişimi olduktan sonra medyada yaklaşık bir yıldır darbeyi FETÖ'cülerin yaptığını, ulusalcıların, Atatürkçülerin ise bu darbe girişimine destek olduklarını söyleyen kalemşörler var. Bu adamlar her dönem aynı tür demagojiyi yapmakta. Mesela Kabataş Olayları diye bilinen, bir türbanlı bacımızın üzerine deri pantolonlu kitlelerin işemek suretiyle taciz ettiği günümüz cumhurbaşkanınca bile dillendirildi. Ayrıca bu olay gündemde yer bulunca, tetikçiler (benim saydığım 9 tanesi) aynı başlık ve aynı içerikle köşe yazısı yazdılar. Bu olayı gerçekten olmuş gibi kabul edip, görüntüleri izlediğini iddia edenler dahi vardı. Bunlardan bir tanesi cumhurbaşkanının danışmanlarından biriydi.

Bunlardan bir tanesi şu zevat
g7grZQkn.jpg

Bu gibi pek çok adam çamur at izi kalsın mantığıyla kitlelere kin ve nefret yüklüyor.

düşünceler hissiyatlar bir kardes mermiselleri seviyorum ben :f38: senin paylastıklarını zevkle okuyorum yorum yapmıyorum :f38: yoksa sonuna kadar katlaya katlaya yazarım fikrimin hemfikriyat halini...

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,710
Tom Cruise :D ( Tetikçinin Gecesi ) aklıma geldi benim.