Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tırnak Uzatma Yöntemleri

vioLeta

| Az İnsan Çok Huzur |
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    29 Tem 2015
  • Mesajlar
    2,557
  • MFC Puanı
    350
  • MFC Seviyesi

1) Çok kırılma oluyorsa doktora danışın

Öncelikle tırnakların hassas ise ve çabuk kırılmakta ise bir doktora gidin. Sizde eksik olan bir takım vitaminler olabilir. E vitamini bunun için idealdir. E vitamini tırnakların ihtiyaç duyguğu önemli vitamindir.

2) Törpüleme

Tırnaklarınızı sağlıklı ve düzgün bir şekilde uzaması için gereken zamanlarda törpüleyin.

3) Tırnaklarınızı koparmayın ya da kemirmeyin

Tırnaklarınızı koparmak ya da kemirmek gibi bir alışkanlığınız varsa piyasada bulunan acı ürünleri kullanabilirsiniz.

4) Tırnaklarınız nefes alsın

Yoğun bir şekilde oje kullanma alışkanlığınız varsa buna ara vermelisiniz çünkü oje-asoten ikilisi tırnaklarınızı yıpratır arada boş bırakıp tırnaklarınızın nefes almasına doğal kalmasına izin vermelisiniz.

5) Tırnak uzaması için su ile bolca temas edin

Doğal tırnak uzatmanın en kolay yolu da bol su ile temas halinde olmaktır.Ne kadar su ile uğraşırsanız o kadar hızlı uzar tırnaklarınız.

6) Tırnak uzaması için kozmetik ürünler

Bir takım kozmetik ürünler de tırnaklarınızın uzamasına neden olabilir. Piyasada bulunan el bakım kremleri hem besler hem uzamasına yardımcı olur.

7) Doğal karışımlarla tırnaklarınızın uzamasını kolaylaştırın

Evde kolaylıkla bulacağınız limon ve zeytinyağı ile hazırlayacağınız doğal karışımlar da tırnaklarınızın beslenerek uzamasını sağlayacaktır.

8) Tırnak uzaması için Sirke

Mucizevi olarak adlandırılan bir diğer besin sirkedir.Birçok soruna şifa olduğu gibi el bakımı için de idealdir.Doğal yoldan tırnak uzamasına etkisi vardır.
 
Üst Alt