• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Twitter’ın Yeni Zaman Tüneli Görücüye Çıktı

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Twitter’ın Yeni Zaman Tüneli Görücüye Çıktı

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan mikro blog platformu Twitter, bildiğiniz üzere bir süredir kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra kullanım oranlarını da yükseltmek isteyen yönetim, birçok önemli karar almış ve bu kararları uygulamaya koymuştu. Nitekim bu istek adına birçok yeni özelliği aktif hale getiren geliştirici, şimdilerde ise yeni zaman tüneli altyapısını kullanıma sunmak ile meşgul. Daha önce hayata geçen ‘Siz Burada Yokken’ bölümünü daha da geliştiren yönetim, aynı zamanda zaman tünelinde sadece kullanıcı için önemli olan içeriklerin gösterilmesini, en azından ön plana çıkarılmasını istiyor. Hali hazırda bu istek adına kararlar almış olan geliştiricilerin nihayet uygulamaya koydukları yeni özellikleri görmeye başladık.

Gelen bilgilere bakacak olursak artık Twitter’da anlık tweet gösteriminin eskisi kadar aktif bir şekilde olmayacağını söyleyebiliriz. Yönetim, daha çok kaliteli ve ilgili içeriklere odaklanmak adına planlar yürütüyor. Yani kişi için hangi taraf daha önemli ise o tarafın içerikleri zaman tünelinde gösterilmiş olacak. Eğer kalitesiz ya da kullanıcı açısından pek de önem arz etmeyen bir içerik söz konusu ise bu içeriğin tünelde gösterilmeyeceği söyleniyor. Ki bunun için bazı tweetleri değersiz kılması gereken yönetimin işi sıkı tutacağını anlıyoruz.

Şu anda eski zaman tünelinden kurtulmuş olan Twitter, gün geçtikçe yeniliklerini daha fazla kullanıcı için aktif hale getiriyor. Ancak bahsi geçen yeni tünelden hemen faydalanmak istiyorsanız en iyi tweetleri göster seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Milliyet