Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim olacak mı 2020?

Pozitivizm

♥♠⏩Devil Wears Prada⏪♣♥
Moderatör
 • Üyelik Tarihi
  28 Şub 2020
 • Mesajlar
  10,414
 • MFC Puanı
  57,150
 • MFC Seviyesi

Dün akşam son dakika haberleri arasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 12 Ekim'de ilkokul, ortaokul ve liselerin yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu. Üniversite öğrencileri ise kendileri için araştırmaya başladı. Üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak soruları yoğun ilgi gördü. Peki üniversitelerde de yüz yüze eğitim olacak mı?​


Üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak Yüz yüze eğitim olacak mı 2020


2020-2021 Eğitim yılının ilk dönemi için birçok üniversite uzaktan eğitim uygulayacağını duyurmuştu. Dün ilkokul, ortaokul ve liseler için gelen son dakika haberinden sonra üniversite öğrencileri meraklandı. Peki üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak?
ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?
2020-2021 Eğitim yılının ilk dönemi uzaktan eğitim şekilde olacağı bildirilmişti.
ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?
Her üniversitenin akademik takvimi birbirinden farklı olabilir. Okuduğunuz üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz
BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

"Bakanlığın cevabi yazısında '2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesinin önerilmesine karar verilmiştir' ifadesi yer almaktadır. Üniversitenizde, 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemine ilişkin planlamalarınıza ait kararlarınızda YÖK'ün, yükseköğretim kurumlarına tanımış olduğu inisiyatif çerçevesinde Sağlık Bakanlığının görüşlerinin dikkate alınması hususunda gereğini rica ederim."
 

Tokyo

Bizi öldürmeyen şey güçlendirir.
MFC Üyesi
Konum
İstanbul
 • Üyelik Tarihi
  3 Haz 2020
 • Mesajlar
  3,354
 • MFC Puanı
  36,050
 • MFC Seviyesi

bu sene ilk yarı dönem çok zor bence...
 
Üst Alt