Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    11 Mar 2015
  • Mesajlar
    5,450
  • MFC Puanı
    1,785
  • MFC Seviyesi

Babanızın Kıymetini BilinBugün Babalar Günü.... Babasını yitiren ünlü isimler hüzünle ve özlem dolu karşıları bu günü... Babaların kaybıyla sarsılan ünlü isimler hüzünlü mesajlarını paylaştı.

Nedense, her Babalar Günü'nde bazıları gibi benim de aklıma Can Yücel'in, babası, eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel için yazdığı şiirin en can alıcı bölümü gelir: “Açıldı nefesim, fikrim, canevim / Hayatta ben en çok babamı sevdim.” Bu özel günde, kaybettikleri babalarının ardından güzel sözler söyleyen ünlülerin cümlelerini sizinle paylaşmak istedim. Hayatta olan babalarınızın kıymetini bilmeniz dileğiyle…Bergüzar Korel

“Baba” demeyi o kadar çok özledim ki!

“Türk sinemasının en yakışıklı dev adamı olarak sen hayata veda ederken ben göğsünde yatıyordum. O andan bugüne seni hiç unutmadım baba. ‘Şu kadar yıl geçti' demek istemiyorum ama biliyorsun, seni her zaman özlemle anıyorum. Ve ‘Baba' demeyi o kadar çok özledim ki, anlatamam.” (Tanju Korel'i 21 Eylül 2005'te kaybettik.)

Süheyl – Behzat Uygur

Sen babaların en neşelisiydin
“Nejat Uygur gibi bir ismin oğulları olmak en büyük onur bizim için. Onun hayatını adadığı tiyatro yolunda bundan sonra biz yürümeye devam edeceğiz. Bize yutturduğun sahne tozunun lezzetiyle bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Sen babaların en neşelisiydin. Seni özlüyoruz.” (Nejat Uygur'u 18 Kasım 2013'te kaybettik.)

Nurgül Yeşilçay

İçimde hep bir boşluk var

2007 yılının mart ayında babası Şükrü Yeşilçay'ı kaybetti Nurgül Yeşilçay. Şanlıurfa'da ‘Ezo Gelin' dizisinin setinden Ege Üniversitesi Hastanesi'ne koştu ünlü oyuncu. Ancak, onu dünya gözüyle bir kez daha göremedi. Yeşilçay'ın babasıyla ilgili duygularını ise şu sözlerle anlattı: “Bu benim babasız geçireceğim onuncu Babalar Günü olacak. Babasızlık çok kötü. İçimde dolduramadığım bir boşluk var.”
Kerem Alışık

Anneme iyi bak baba!Kerem Alışık'ın babası Sadri Alışık için yazdığı şiirden bir alıntı: “Sen Yeşilçam sokağının Turist Ömer'i / Tophane rıhtımının romantik serserisi / Bir yanı yıkıktı hep kırık döküktü sesi / Sen babamdın babam, son İstanbul efendisi…” Kerem Alışık'ın bugün babasına yolladığı bir minik mesaj da şöyle: “Anneme iyi bak baba!” (Sadri Alışık'ı 18 Mart 1995'te kaybettik.)

Fadik Sevin Atasoy

Yüreğimdeki hikayecinin mimarı

“Kocaman yürekli bir babaydın sen. Kaşıkçı almasını görmem için beni Topkapı Sarayı'na götürmüştün… Dışarı çıkınca ‘Fadik, taşı senin için çaldım' deyip yüreğime hikayeci Fadik'i koyan sen oldun baba. Nur içinde yat…”

 
Üst Alt