• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows 7 İçin Bir Anket

Windows 7’ye Veda Etmeye Hazır Mısınız?

• 1.Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • 2.Hayır

Kullanılan: 1 33.3%
  • 3.Asla sistemimi değiştirmem

• 4.Benim için fark etmez

• 5.Yorumsuz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
w7.png

Açıklama:

Windows 7’nin eski bilgisayarlar için desteği kesmesine basit bir güncelleme sorununun neden olduğunu da belirtmek gerek. Mart 2018 güncellemesinden sonra (KB4088875) Windows 7 kullanıcıları “A Stop error occurs on computers that don’t support Streaming Single Instructions Multiple Data (SIMD) Extensions 2 (SSE2)” hatasıyla karşılaşmaya başladı. Microsoft ise sorunun çözümüne ilişkin olarak yeni bir yama yayınlanacağının sözünü vermişti.

Microsoft sözünü tutarak yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı fakat yayınlanan güncel yama (KB4088875) kullanıcıların işine yaramadı. Yeni güncelleme eski bilgisayar sahiplerine “Upgrade your machines with a processor that supports SSE2 or virtualize those machines,”uyarısıyla işlemcilerini SSE2 destekli bir modele yükseltmeleri gerektiğini belirten bir mesajla karşıladı.

Kelimenin diğer anlamıyla eski bilgisayar kullanıcıları için Windows 7 desteği zoraki olarak sonlandırılmaya başlandı. Yeni bilgisayar kullanıcıları için 2020’ye kadar Windows 7 aktif biçimde güvenlik yamalarıyla kullanılıyor olacak. Yine de kullanıcı alışkanlığı adapte sürecinizi göz önüne alarak belki erkenden bir üst Windows sürümüne geçmenin planlarını yapmaya başlayabilirsiniz.

Şimdi sorumuzu soralım....

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Benim için farketmez.

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
174
MFC Puanı
41,800
Windows 11 gelmiş 7 ye veda için geç kalmışım :)

StigmatA

Forum Sorumlusu
Konular
1,626
MFC Puanı
217,880
ben hala kullanıyorum bırakmakta istemiyorum:)

Winter

Forum Yöneticisi
Konular
174
MFC Puanı
41,800
şimdi zaten er ya da geç bırakmak zorunda kalmıyor muyuz ?