• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows İşletim Sistemlerinde DVD ISO İmaj Kontrol Mekanizması

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,092
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

windows_bir_sey_oldu.jpg

Yukarıdaki gibi, kurulum aşamasında (temiz kurulum) komik ve muallak bir Windows Hatasıyla karşılaşmak istemiyorsanız aşağıdaki adımları göz önünde bulundurun.

1.Adım:

İndirdiğiniz ISO kalıbını, başka bir konuma "KOPYALARKEN" asla ama asla Windows'a güvenmeyin.Daima 3.parti bir kopyalama aracı kullanın.Bu konuda TerraCopy iyi bir seçenektir.Türkçe dil seçeneğinin olası çabası.....Bu yazılımla kopyalama işlemi bitirildikten sonra , yazılım üzerinden kaynak dosyaya göre, kopyalanan ISO 'nun CRC32 hash değerleri çek edilir.

2.Adım:

Kopyanan yeni ISO kalıbı , sisteminizdeki WinRAR ya da 7zip ile ayrıntılı Hash Kontrolünden geçilir.Bakalım bayt bayt doğru indirilmiş dosya.....

3.Adım:

ISO kalıbınn doğrudan arşiv yazılımı ile dosya bütünlüğü açısından birebir sınanması yapılır.Bu işlem için WinRAR,WinZip yada 7zip arşivleme yazılımları kullanabilir.

Herşey yolunda ise sıra usb flash belleğ'e yazdırma işlemine gelir.