Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

YAZICIOĞLU, ÖLÜMÜNÜN 4. YILINDA BERLİN'DE ANILDI

NunveyLa

ßir Tarafta güLüşün var,Sırtımda kanLı ßıçağın..
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    20 Ara 2012
  • Mesajlar
    4,070
  • MFC Puanı
    302
  • MFC Seviyesi

Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün dördüncü yılında Berlin’de düzenlenen bir etkinlikle anıldı. Eyüp Sultan Camii’nde düzenlenen programa katılım yüksek oldu.

Berlin Alperen Ocakları tarafından Türklerin yoğun olarak yaşadığı Wedding semtindeki Eyüp Sultan Camii’nde düzenlenen programda Yazıcıoğlu ile aynı kazada hayatını kaybedenler anısına Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Berlin Alperen Ocakları Başkanı Adem Karaca, yaptığı konuşmada Muhsin Başkanın hayatının her döneminde lider ve sorumluluk sahibi bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.

Karaca, “İnandığı dava uğruna dünyalık hiçbir şeye tenezzül etmedi. Her türlü zorlama, baskı ve yıldırmalara karşı dik durdu. Vefa, dostluk, arkadaşlık, kardeşlik gibi en güzel hasletleri üzerinde toplayan, inancı, vatanı, bayrağı uğruna her türlü çileyi çekmiştir. Uğruna şehit olduğu Türk-İslam Birliği için yıllarca mücadele etti ve bu kararlılığını ömrünün sonuna kadar devam ettirdi.” şeklinde konuştu.

Programa Türkiye’den iştirak eden Dr. Lütfü Şehsuvaroğlu da katılımcılara, Muhsin Yazıcıoğlu’nun örnek kişiliği ve yaşamından kesitler sunduğu bir konuşma yaptı.
CİHAN
 
Üst Alt