• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

YouTube 360 derece dönecek

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
360 derece olarak çekilen videolar, YouTube kanallarına yüklenebilecek ve izleyiciler de bu videoları 360 derece olarak izleyebilecek.
Son dönemde özellikle sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte gündeme gelmeyi başaran 360 derece videolar artık YouTube üzerinden kolaylıkla görüntülenebilecek.
Bublcam ve Ricoh Theta gibi cihazlarla çekilen bu tarz videolar, sisteme kolaylıkla yükleniyor. Şu anda sadece Chrome tarayıcı üzerinden ve hali hazırda Android işletim sistemli cihazlarda yüklü olan en son sürüm YouTube uygulaması tarafından desteklenen bu hizmetin; iOS işletim sistemli cihazlar tarafından desteklenmiyor.
Fakat kısa sürede bu desteğin sunulması bekleniyor. YouTube üzerinden yayınlanan 360 derecelik videoları Android işletim sistemli telefonlar üzerinden izlemek için videoyu açtığınızda telefonu görmek istediğiniz yöne doğru çevirmeniz gerekiyor. Jiroskop desteği sayesinde videodaki istenilen alan çok basit bir şekilde izlenebilecek.