Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

YouTube 360 derece dönecek

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,441
  • MFC Puanı
    21,644
  • MFC Seviyesi

360 derece olarak çekilen videolar, YouTube kanallarına yüklenebilecek ve izleyiciler de bu videoları 360 derece olarak izleyebilecek.
Son dönemde özellikle sanal gerçeklik gözlükleri ile birlikte gündeme gelmeyi başaran 360 derece videolar artık YouTube üzerinden kolaylıkla görüntülenebilecek.
Bublcam ve Ricoh Theta gibi cihazlarla çekilen bu tarz videolar, sisteme kolaylıkla yükleniyor. Şu anda sadece Chrome tarayıcı üzerinden ve hali hazırda Android işletim sistemli cihazlarda yüklü olan en son sürüm YouTube uygulaması tarafından desteklenen bu hizmetin; iOS işletim sistemli cihazlar tarafından desteklenmiyor.
Fakat kısa sürede bu desteğin sunulması bekleniyor. YouTube üzerinden yayınlanan 360 derecelik videoları Android işletim sistemli telefonlar üzerinden izlemek için videoyu açtığınızda telefonu görmek istediğiniz yöne doğru çevirmeniz gerekiyor. Jiroskop desteği sayesinde videodaki istenilen alan çok basit bir şekilde izlenebilecek.
 
Üst Alt