Zumba – Hareketli Ritimlerle Forma Girin!

LeGoLaS

ikra
Onursal Üye
Üyelik Tarihi
1 Ağu 2008
Konular
4,880
Mesajlar
16,081
MFC Puanı
12,750
Zumba – Hareketli Ritimlerle Forma Girin!

сайт визиткаZumba Dansı

Zumba Dansı

Zumba Dansı

Zumba Dansı
Zumba aslında o kadar yeni bir dans ki size hiç yabancı gelmeyecek figürlere sahip. 1990’da Jennifer Lopez’in de aerobik eğitmeni olan Beto Perez’ in pratik yapmak için kullandığı üzik CD’sini unutup derste kendisi için hazırladığı Salsa ve Merengue CD’sini kullanmasıyla başlayan zumba dansı, fitness hareketlerine sahip, aerobik figürler içeren farklı bir dans olarak doğmuştur.

Dans Kursu Taksim olarak bu alanda eğitilmiş ve kendini geliştirmiş en iyi eğitmenlere sahibiz. Hızlı hareketler ve dinamik yapısı ile sizleri büyüleyecek olan zumba, saymakla bitmeyecek faydalara da sahip.

Zumba Nasıl Yapılır?
Dans kursları bu alanda yeni yeni yapılanmaya başlıyor. Bu nedenle alanında uzman birkaç kişi zumba eğitimi vermekte. Fitness hareketleri temel olarak Latin müzikleri eşliğinde klasik figürlerden de yararlanılır. Hareketlerin hızlı yapılması nedeni ile zumbaya arı vızıldaması da denmekte. Spor salonlarında da yer alan eğitimler ile ilk olarak dersin felsefesi ve temel adımları öğretilir. Keyifli bir ortamda eğlenerek öğrenme hedeflenir. Zumba nasıl yapılır, sorunuzun en net cevabı; eğlenerek olsa gerek.

Zumbanın Faydaları?
Günümüzde yaklaşık 45 ülkede, 4 milyona yakın insan tarafından zumba yapılıyor. Özellikle bedensel pek çok faydası bulunuyor. Kadınlar tarafından da son dönemde zayıflama aracı olarak kullanılmakta. Zumba kursları sizlere bu faydaları en kısa sürede almanızı sağlıyor.

En önemli faydaları arasında:

Daha diri ve fit bir vücuda sahip olmanızı sağlar.
Kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlar.
Günlük hayatın stresinden uzaklaştırır.
Fazla kilolardan kurtulmayı hızlandırır ve vücudu şekillendirir.
Sosyal çevreyi genişletir ve daha çok arkadaş sahibi olmayı sağlar.
Zumba Kıyafetleri
Zumbanın kendine has bir modası var. Rahat kıyafetler temelli bu modada bol pantolon, eşofman ya da taytlar, askılı tişörtler, terlemeyi önleyen spor ayakkabılar, saç bantları, bileklikler kullanılmaktadır. Hızlı hareket edileceği için bu duruma engel olacak bir şekilde giyinmemeniz önerilmekte.
 
Üyelik Tarihi
14 Kas 2013
Konular
772
Mesajlar
3,346
MFC Puanı
510
Geçen Yaz yaptığım spor ile dans arası bir aktivite. Yalnız sağlam ter atıyorsunuz. Benim gibi sporu sevmeyen biri için güzel bir uygulama. :) 1 ay gittim sadece 2 kilo verdim:)
 

Serena

MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
28 Eki 2018
Konular
1
Mesajlar
5
MFC Puanı
0
Super bir Sport türü. Halen gitmekteyim
 

Serena

MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
28 Eki 2018
Konular
1
Mesajlar
5
MFC Puanı
0
Ayrica Zumba dan sonra bu Sport Cesidi de güzel. SH`Bam
 
Üst