Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

12.adamın yarısı yok

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Kanarya, kritik Beşiktaş derbisini Okul Açık ve Migros tribünleri 'boş' olarak oynayacak. PFDK, G.Saray maçındaki olaylar nedeniyle F.Bahçe'ye 230 bin TL para ve 2 tribüne seyirci alınmaması cezası verdi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, dün yaptığı toplantıda, Fenerbahçe'ye ağır darbe indirdi. Sarı-lacivertli taraftarların, G.Saray derbisinde neden olduğu kötü ve çirkin tezahüratlar nedeniyle Okul Açık ve Migros Tribünleri'nin kapatılmasına, ayrıca 230 bin TL para cezasına hükmetti. PFDK'dan bu konuda yapılan açıklama şöyle: F.Bahçe A.Ş.'nin, G.Saray müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 20 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada F.Bahçe'nin, yayıncı kuruluşun müsabakadan önce soyunma odasından görüntü almasının sağlanmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, kar verilmiştir.

Dördüncü defa gerçekleşti
Bunların yanı sıra, müsabakada F.Bahçe taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı tribün kapatma ve 200 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, cezanın ihlalin gerçekleştirildiği Okul Açık ve Migros Tribünler'inde infaz edilmesine, FDT'nin 53/4. maddesi uyarınca cezaya neden olan tribünlerle ilgili müsabakada giriş yapan taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle ilgili cezanın infaz edildiği müsabakaya girişleri nin engellenmesine karar verilmiştir."

Zarar yaklaşık 2 milyon TL
PFDK'nın verdiği ceza nedeniyle, sarı-lacivertli taraftarların büyük bölümü, Beşiktaş derbisinde tribünlerde olup takımlarına destek veremeyecek. Okul Açık (11 bin kişi) ve Migros (11 bin kişi) Tribünleri'nde yer alan 22 bin kişi, maça alınmayacak. Bu da yaklaşık stadın yarısına denk geliyor. Federasyonun kestiği 230 bin TL'lik cezanın yanı sıra, Kanarya, tribün gelirlerinden de olacak. Bu zararın da toplamda 2 milyon TL'yi bulması bekleniyor
 
Üst Alt