• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

4 partinin Türkiye hayali

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,240
İşte AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin istedikleri Türkiye. Peki, siz vatandaşlar olarak nasıl bir Türkiye istiyorsunuz?
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU
-Bütün geçlerimizin istihdam edildiği #BirTürkiyeİstiyorum. n Terörün ve şiddetin hiçbir türünün olmadığı #BirTürkiyeİstiyorum.
-Özgürlüklerin sorumluluk duygusuyla bütünüyle kapsanmış bir şekilde yaşandığı #BirTürkiyeİstiyorum.
-Sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından yazılmış, hiçbir vesayet unsuru taşımayan, tamamıyla sivil ve insan onuruna dayalı yeni bir Anayasa ile yönetilen #BirTürkiyeİstiyorum.
-Yüksek teknoloji kullanan ve Ar-Ge araştırmalarında dünya ölçeğinin üstüne
çıkmış #BirTürkiyeİstiyorum.
-Dünyada üniversiteler sıralamasında dünyanın en iyi 100 üniversitesine üniversitelerini sokmuş #BirTürkiyeİstiyorum.
-Kültür ve sanat alanında kadim kültürümüzle moderniteyi birleştirebilen ve büyük sentezler oluşturabilen #BirTürkiyeİstiyorum.
-Kadına ve çocuğa şiddetin hiçbir şekilde olmadığı #BirTürkiyeİstiyorum.

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU
-Çocukların yatağa aç girmediği #BirTürkiyeİstiyorum.
-Toplumsal ve siyasi gerginliklerden uzak #BirTürkiyeİstiyorum.
-Her vatandaşın sokağa çıktığında birbirine selam verdiği, kucaklaştığı #BirTürkiyeİstiyorum.
-Kişi başına gelirin 30 bin doları aştığı #BirTürkiyeİstiyorum.
-Bilgi toplumunu yakalayan #BirTürkiyeİstiyorum.
-Üniversiteleri bilgi üreten #BirTürkiyeİstiyorum.
-Özellikle Müslüman dünyasına örnek olan; tutumuyla, tavrıyla, siyasi gelişmişliğiyle, demokrasisiyle örnek alınan #BirTürkiyeİstiyorum.
-Basının özgür olduğu #BirTürkiyeİstiyorum.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZÜHAL TOPCU
-Bireysel özgürlüklerin ve hukukun üstünlüğünün zedelenmediği #BirTürkiyeİstiyorum.
-Kadın cinayetlerinin olmadığı, kadınların toplumsal cinsiyet eşitliği çerçevesinde ötekileştirilmediği #BirTürkiyeİstiyorum.
-Terörün olmadığı, insanların Türk milletine ait olmaktan gurur duyacakları, birlikte yaşayacağımız #BirTürkiyeİstiyorum.
-Eğitimdeki kalitenin uluslararası standartlarda olacağı, üniversitelerin dünya sıralamasına girdiği #BirTürkiyeİstiyorum.
-Sosyal politikaların çok daha güçlü bir şekilde uygulandığı, sağ elin verdiğini sol elin görmediği #BirTürkiyeİstiyorum.
-Ülkemizin dengeli bir şekilde kendi ihtiyacını giderdikten sonra dışarıya satabilecek konuma geldiği #BirTürkiyeİstiyorum.

HDP MİLLETVEKİLİ CELAL DOĞAN
-Eşit yurttaşlık esasına dayanan bir Anayasa ile yönetilen #BirTürkiyeİstiyorum.
-Hiçbir etnik yapının ve hiçbir mezhep ve inancın bir diğerinden üstün olmadığı #BirTürkiyeİstiyorum.
-Kanunların değil hukukun üstünlüğünün egemen olduğu #BirTürkiyeİstiyorum.
Çoğulcu ve kurumsallaşmış bir demokrasinin yerleştiği #BirTürkiyeİstiyorum.
Başka ülkelerin içişlerine karışmayan, milli çıkarları koruyan bir dış politika benimseyen #BirTürkiyeİstiyorum.
-Gelecek nesillere tahrip edilmiş bir doğanın değil, yaşanabilir bir coğrafyanın bırakıldığı #BirTürkiyeİstiyorum.
-Ülke yönetiminin sadece Ankara’dan değil yerelden yönetildiği, yerel demokrasinin gereklerinin inşa edildiği #BirTürkiyeİstiyorum.
-Şiddetin son bulduğu, barış ve birlikte yaşamın hazzına varacağımız #BirTürkiyeİstiyorum.

SİZ NASIL BİR TÜRKİYE İSTİYORSUNUZ ????

Almora

MFC Üyesi
Konular
1,832
MFC Puanı
4,340
AKP 13 yılda yapmadıklarını ve yapamadıklarını sıralamış.

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,240
Yapamadıklarıyla hala yapacagım diye insanları kandırıyorlar insanlarda buna hala inanıyor ya pes artık pess :)

Futbolcu

MFC Üyesi
Konular
100
MFC Puanı
1,840
Yapamadıklarıyla hala yapacagım diye insanları kandırıyorlar insanlarda buna hala inanıyor ya pes artık pess :)

Herkesin aklı fikri var beni kimse kandıramaz gören gözler kılavuz istemez ..her insan aklıyla hareket eder ..akılsız insan yoktur...onun için herkesin fikrine saygıb duymak lazım kandırma diye bir şey yoktur

Almora

MFC Üyesi
Konular
1,832
MFC Puanı
4,340
Herkesin aklı fikri var beni kimse kandıramaz gören gözler kılavuz istemez ..her insan aklıyla hareket eder ..akılsız insan yoktur...onun için herkesin fikrine saygıb duymak lazım kandırma diye bir şey yoktur
Sene 2011 Kılıçdaroğlu bedelli vaat etti. Dönemin Başbakanı Erdoğan halkın vicdanı açısından doğru bulmuyorum dedi. Seçimden çok fazla zaman geçmeden bedelliyi çıkardı.

Bu kandırmak değil midir?

İnanmazsan işte video:

https://www.youtube.com/watch?v=Z1njgcYGHw8

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,240
Futbolcu Sözüm aklı fikrini bilincli kullanan ve ne istedigini bilen sizin gibi aydın insanlara degil zaten .. sözüm vaat edilenlerin yapılmayıp her secimde yapacagız diye tekraralanmasıydı ve hala yapılacaklardan umut bekleyenlere.. herkesin fikrine düsüncesine tabiî ki saygılıyım ama herkeste fikrini acıkca söyleyebilecegi bir ülkede yaşıyor ..1 Kasım Türkiye için aydınlık günler getirsin inşallah :)

Futbolcu

MFC Üyesi
Konular
100
MFC Puanı
1,840
Sene 2011 Kılıçdaroğlu bedelli vaat etti. Dönemin Başbakanı Erdoğan halkın vicdanı açısından doğru bulmuyorum dedi. Seçimden çok fazla zaman geçmeden bedelliyi çıkardı.

Bu kandırmak değil midir?

İnanmazsan işte video:

https://www.youtube.com/watch?v=Z1njgcYGHw8

Ben inanmam diye bir şey söylemedim ki siyasette her şey olabilir diğer siyasetçiler her teknikeri yapiyorlarmi bunun adı siyaset hangisi vaat veribde hepsini yaptık biz yapılan işleri goruyoruz her siyasetcini eksiği olur

Almora

MFC Üyesi
Konular
1,832
MFC Puanı
4,340
Ben inanmam diye bir şey söylemedim ki siyasette her şey olabilir diğer siyasetçiler her teknikeri yapiyorlarmi bunun adı siyaset hangisi vaat veribde hepsini yaptık biz yapılan işleri goruyoruz her siyasetcini eksiği olur
Yalan söyler ----> Siyaset bunlar
PKK ile pazarlık eder ---> Analar ağlamasın
Tek başına iktidar olamadı diye ortalığı kan gölüne çevirir ---> PKK ile mücadele etmesin mi?
Saray yaptırılır ---> Ülkenin gücünü temsil ediyor
Memura zam iste, asgari ücret 1500 olsun de ---> Kaynak yok.

Bunları başka parti yapsa aynı hoşgörü olur muydu?

Futbolcu

MFC Üyesi
Konular
100
MFC Puanı
1,840
Yalan söyler ----> Siyaset bunlar
PKK ile pazarlık eder ---> Analar ağlamasın
Tek başına iktidar olamadı diye ortalığı kan gölüne çevirir ---> PKK ile mücadele etmesin mi?
Saray yaptırılır ---> Ülkenin gücünü temsil ediyor
Memura zam iste, asgari ücret 1500 olsun de ---> Kaynak yok.

Bunları başka parti yapsa aynı hoşgörü olur muydu?

biz doksanlı yıllarıda gördük..pkk ile yapılan mücadeleride gördük..suan ki durum doksanlı yıllardan çok iyi yeri geldiler emekliye verecek maaş parası bulamadılar deprem paralarını emekliye verdiler..yerigeldi apoyu yakaladılar ama asmasını beceremediler... şimdi bunlardan bekliyolar asmasını biz bu ülkede çok şeyler gördükyillardı ssk genel müdürlüğü yaptılar ama hastaneler pislikden görümüyordu af edesiniz sanki ahır gibiyidi duple yollara başladılar bir adım ilerleyemediler.... biz bunları grdüğümüz için söylüyorum..ben hiç bir zaman için sabit fikirli olmadım olmamda benim vatanım için kim çalişiyorsa ben onunyanındayım

Konular
63
MFC Puanı
4,840
Hiç bir hak hukuk tanımayan, namusu ve şerefi üzerine ettiği tarafsızlık yeminini bozan, türkiye'nin yönetim şeklinin kendisi ve akp tarafından fiilen değiştirildiğini söyleyen, kendisi anayasaya uymayıp anayasayı kendine uydurmaya çalışan, türkiye'nin totaliter diktatörüdür. Ayriyetten "sayın öcalan aldığı düşüncelerinin değil, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor", diyen şahıs. Evet haklısın, vatanın için çalışıyor.

Konular
514
MFC Puanı
210
Allah'ın izniyle hedef 2023 inşallah yine tek başına iktidar olarak çıkacagız...Dik dur eğilme bu millet seninle...

Futbolcu

MFC Üyesi
Konular
100
MFC Puanı
1,840
12108871_626119710824678_3409385480075619467_n.jpg

Almora

MFC Üyesi
Konular
1,832
MFC Puanı
4,340
biz doksanlı yıllarıda gördük..pkk ile yapılan mücadeleride gördük..suan ki durum doksanlı yıllardan çok iyi yeri geldiler emekliye verecek maaş parası bulamadılar deprem paralarını emekliye verdiler..yerigeldi apoyu yakaladılar ama asmasını beceremediler... şimdi bunlardan bekliyolar asmasını biz bu ülkede çok şeyler gördükyillardı ssk genel müdürlüğü yaptılar ama hastaneler pislikden görümüyordu af edesiniz sanki ahır gibiyidi duple yollara başladılar bir adım ilerleyemediler.... biz bunları grdüğümüz için söylüyorum..ben hiç bir zaman için sabit fikirli olmadım olmamda benim vatanım için kim çalişiyorsa ben onunyanındayım
2002'de AKP iktidara geldiğinde şehit geliyor muydu? 2000'deki kriz ABD'nin AKP'yi iş başına getirme oyunu idi. 13 yıl iş başında olmak demek başladığın işleri bitirmek için uzun bir fırsat demek. Teknolojinin geliştiği bu yıllarda duble yol yapmak, hastaneler yapmak zor iş değil. Ayrıca herkes ekonomiyi düzelteni AKP gibi göstermeye çalışıyor. Ekonomiyi AKP düzeltmedi. Ödediğimiz ağır vergilerle ben düzelttim, sen düzelttin. Elektrik faturasının yarısı, benzinin parasının büyük bir çoğunluğu vergi... Madem ki halktan bu kadar vergi alacak kadar sıkıntı içinde yaşıyoruz. Senin sarayda oturma lüksün var mıdır?