Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

5 Yaşındayken Anne Olan Kadının İlginç Hikayesi

İlda

Özel Üye
Özel Üye
 • Üyelik Tarihi
  16 Haz 2017
 • Mesajlar
  9,016
 • MFC Puanı
  124
 • MFC Seviyesi

Kulağa tuhaf gelse de tıbben mümkün olan olay örgüsünün ortasındaki isim Peru''lu 1933 doğumlu Lina Medina.

2


Lina'da gelişen bu oldukça erken yaştaki hamileliğin sebebi kız çocuklarının bazılarında zaman zaman görülebilen “Puberte Prekoks” hastalığı. “Puberte Prekoks” bazı kız çocuklarının, istisna da olsa erken adet geçirmesini ve cinsel yapıya elverişli olmalarını sağlıyor.

3

Lina 1939 yılında karnı büyüdüğünde, ailesi onun karnında tümör olabileceği korkusuyla hastaneye götürdü fakat gerekli tetkikler sonucunda ortaya çıkan durum aileyi şaşkına uğrattı.

4

Anaokuluna gitmesi gereken yaşta olan beş yaşındaki Lina yedi aylık hamileydi.

5

Leğen kemiği fazlasıyla küçük olan Lina, son gittikleri muayeneden birkaç hafta sonra 14 Mayıs 1939 günü doğumunu sezaryen olarak yaptı. Aradan geçen 78 yıldan sonra, Lina dünya üzerinde en küçük yaşta doğum yapmış kadın olarak tarihe geçmiştir. Hala Lina'nın yaşamış olduğu gibi bir durumla karşılaşılmamıştır.

6

Lina'nın bebeği 2.72kg olarak doğdu ve gayet salıklıydı. Bebeğe, doğumu yaptıran doktorun ismi olan Gerardo adı verildi. Anne ve bebek birkaç gün içinde taburcu edildi.

7


Gerardo büyüyene kadar annesini ablası olarak bildi, büyüyene kadar da gerçek ona söylenmedi. Duyan herkesin dikkatini çeken olay dünya basınının(özellikle Amerikan basınının) ilgisini çekti.

8

Haliyle bu genç hamileliğin, sansasyonelliğin doruklarına erişmesi kaçınılmazdı. Spekülasyonlarla birlikte hamileliğin perde arkası hep bir muamma olarak kaldı ve Lina kimden hamile kaldığını asla dile getirmedi.

9


Belki de yaşından ötürü bunun farkında değildi, belki de söylemekten kaçındı fakat bu hep bir sır olarak kaldı. Aile, çevresinden de tepkiler görünce çocuğuyla birlikte Lina'yı gizlemeye karar verdi.

10

Olayın peşinde olan Amerikan basın kuruluşları büyük miktarlarda para teklifinde bulunarak çocuğun babasının kim olduğunu öğrenmeye çalıştı ama Lina her şeye rağmen bu sırrı korumaya devam etti.

11


Lina 1970'lerin başında Raul isminde bir adamla evlenip, 1972 yılında ikinci çocuğunu dünyaya getirdi.

12


1979 yılına kadar sağlıklı bir hayat geçiren Gerardo, 40 yaşındayken kemik iliği hastalığı geçirdi ve hayatını kaybetti. Lina'nın 5 yaşında çocuk doğurmuş olduğunu herkesten saklandı ve 85 yaşına kadar hayatını sürdürdü. Hatta hayatının ilerleyen döneminde Raul isminde bir oğlu daha oldu.

13


Olayla ilgili bir ilerleme kaydedemeyen Peru mahkemesi, Lina'nın babasını tecavüz suçundan yargılamaya karar vererek hapse attı. Fakat hiçbir delil, itiraf yahut şahit bulunamamasından ötürü mahkeme Lina'nın babasını serbest bıraktı.

14


Lina ile Raul 2002 yılından bu yana Peru'nun başkenti Lima'nın fakir bir mahallesinde yaşamlarını devam ettiriyor. 5 yaşındaki Lina'nın nasıl hamile kaldığı hala daha bilinmiyor.

Haberler
 

İlda

Özel Üye
Özel Üye
 • Üyelik Tarihi
  16 Haz 2017
 • Mesajlar
  9,016
 • MFC Puanı
  124
 • MFC Seviyesi

Ben hala anlam veremiyorum ya
Nasıl hamile kalmış ,sır gibi de saklıyor
 
Üst Alt