• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

8 mart dünya kadınlar günü.

Konular
1,228
MFC Puanı
2,020
8 mart dünya kadınlar günümüz kutlu olsun diyelim,bakalım....
Türkiyede ve gerekse dünyada haksızlıga ve şiddete magruz kalan kadınların günü olmalı bence ...öledee galiba:))
konuyu açması benden diğer yorumlar sizden....

SeRDaR

MFC Üyesi
Konular
431
MFC Puanı
2,790
“Kadın, adın nedir?”
“Bilmiyorum ...”
“Yaşın kaç? Nerelisin?”
“Bilmiyorum ...”
“Niçin o tüneli kazıyordun?”
“Bilmiyorum ...”
“Ne zamandır gizleniyorsun?”
“Bilmiyorum ...”
“Niçin ısırdın parmağımı?”
“Bilmiyorum ...”
“Bizden sana zarar gelmeyeceğini bilmiyor musun?”
“Bilmiyorum ...”
“Kimin tarafındansın?”
“Bilmiyorum ...”
“Bu bir savaş, seçimini yapmalısın?”
“Bilmiyorum ...”
“Köyün hâlâ yerinde duruyor mu?”
“Bilmiyorum ...”
“Şunlar senin çocukların mı?”
“Evet ...”

(Bir kadin bir tek "anne" oldugunu unutmaz..!)

Wislawa SZYMBORSKA
VİETNAM

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun...
Hepsi bizim baş tacımız...

SeRDaR

MFC Üyesi
Konular
431
MFC Puanı
2,790
Kadının nefes almadığı toplum nefessiz kalmaya mahkumdur.

Şems-i Tebrizi der ki ;
'' Kadın bilene nefes,bilmeyene nefstir''.
Bilmeyenlerin malesef ,bilenlerden daha fazla olduğu bir ülke olarak Dünya Kadınlar Günü'nü yine buruk karşılarken ,bu sözle seslenmek istedim bilen- bilmeyen herkese.Nefsine yenik düşüp de kadını cinsel istismarla,cinsel ayrımcılıkla,şiddetle,ikinci sınıf insan muamelesiyle yaşamak zorunda bırakan kadın-erkek herkese...Çünkü kadının nefes almadığı bir toplum ,nefessiz kalmaya mahkümdur.

Konular
66
MFC Puanı
240
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Kadına şiddetin cinayetlerin arttığı son yıllarda söz değil gerçek anlamda değer verilsin korunsun toplumca sahiplenilsin.

Konular
1,228
MFC Puanı
2,020
Hiçbir kız çocuğu GÜÇLÜ KADIN olmak için doğmaz..
Hepsi masum hayaller kuran şımarık birer PRENSES'e benzerler..
Kaderdir onları CADI, FETTAN ya da GÜÇLÜ KADIN yapan..
Tutulmamış sözler, yaşanmamış mutluluklar, çaresiz hastalıklar, ölümler ve ayrılıklar güç verir onlara..!
Kurulan hayaller iskambil kağıtlarından kule gibi yıkıldığında;
EZİLMEMEK için enkaz altında GÜÇLÜ OLMAK zorundadırlar..

Konular
62
MFC Puanı
1,150
Tamam bizde çoğunluğa uyalım kutlu olsun diyelim.
Ancak böyle dandik günlere sinir oluyorum.Sevginin ve insana verilen değerin bir gün ile sınırlandırılmaya çalışılması çok saçma geliyor.
Ayrıca bugünü kutladık bitti.Peki yarın ne olacak ? Kadın cinayetlerinin,tecavüzlerin,şiddetlerin vb sorunların önüne geçilebilecek mi? Bu suçları işleyenlere en ağır cezalar verilecek mi? Asıl bunlar önemli!

Konular
1,228
MFC Puanı
2,020
iyi güzel yazmışın da,bunların önüne ne bu gün, ne de yarın geçilebiliyor.Dünyada düşünceleri ve anlayışı körleşmiş insanlar oldugu sürece bitmez.
Cahilleşmiş zihniyetlerin sayesinde kadını ezme ve kullanma düşüncesinden arınamayan caniler,en azından bugünün bizim günümüz oldugunu ve haklarımızı,eşitliğiğmizi korudugumuzu görsünler istedim.haaa faydası var mı ,bilemem
vicdana kalmış artık.

SeRDaR

MFC Üyesi
Konular
431
MFC Puanı
2,790
Böyle günlerin asıl amacı kutlanması değil hatırlanmasıdır bence.

Konular
62
MFC Puanı
1,150
Bende artık bunların önüne geçilsin,bir şeyler değişsin diyorum.En önemli sorun cezaların,yaptırımların caydırıcı olmaması.Yasal boşluklar yüzünden yapanın yanına kar kaldığı bir ülkede yaşıyoruz:/