• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Akıllarda O Soru: Tarçınlı Su Zayıflatıyor mu?

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Uzun zamandır kilo vermek isteyenler tarçınlı sudan yardım alıyor. Peki gerçekten işe yarıyor mu? Söylendiği gibi tarçınlı su zayıflamaya yardımcı oluyor mu?

5f1adccd7152d82a84bc1d8c

Tarçınlı su içmek zayıflamaya yardımcı olur mu? sorusuna cevap vermeden önce, mis kokuya ve keskin bir tada sahip olan tarçının faydalarına bir bakalım.

Tarçının faydaları neler?

Hemen hepimizin mutfağının olmazsa olmaz baharatlarından olan tarçın, vücutta şekeri düzenlemeye yardımcı olması ile biliniyor.

Şekeri dengelemesinin yanı sıra sindirim sistemini düzenliyor ve metabolizmayı hızlandırıyor.

Tarçın, güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Bu özelliği onu iyi bir kanser savaşçısı yapıyor.

Tarçın aynı zamanda hafızayı güçlendiriyor, kolestrolü düzenliyor ve diş etlerinde oluşan bakterileri yok ediyor.

Cilt için de çok etkili olan tarçın, gözenekleri sıkılaştırıyor.

Şimdi... Faydaları say say bitmeyen bu baharatın su ile karışınca kilo vermeye de yardım ettiği söyleniyor. Bu bilgi doğru mu? Gelin beraber bakalım...

Tarçınlı su, sindirim sistemini ateşlemesi ve yağ yakımını hızlandırması özellikleriyle kilo verme sürecine katkı sağlıyor. Diyet yaparken beslenmenize tarçınlı su eklerseniz kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

Gün içinde fazla miktarda tarçınlı su tüketmeden önce vücudunuzun alerjik bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğinden emin olmak için uzman onayı almayı ihmal etmeyin.

Tarçınlı su nasıl hazırlanır?

1 litre (5 su bardağı) suyu kaynatın ve içerisine 3-4 adet kabuk tarçın ve 1 tatlı kaşığı toz tarçın ekleyin.

Su soğuduktan sonra gün içinde tüketin.

Suyunuzu tatlandırmak için tercihinize göre elma dilimleri ve karanfil de ekleyebilirsiniz.

Brida

MFC Üyesi
Konular
12
MFC Puanı
8,810
Sporla birlikte alınırsa faydası olur, tıpkı yeşil çay gibi mesela. Etkisi ancak sporla öne çıkanlardan.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Zayıflatmaz, ama kan şekerini regülasyonlaştıryor..

yani yardımcı sadece .

Konular
91
MFC Puanı
23,110
Yemek yeme alışkanlıklarına dikkat edilse sanırım hiç bunlara gerek kalmayacak

MonteKristo

Emektar Üye
Konular
272
MFC Puanı
10,320
Onu bırakın da tarçın harika bir şey değil mi? Bayılıyorum ben şahsen kokusuna ayrı tadına ayrı :a-(237):