AMY WİNEHOUSE BACK TO BLACK HİKAYESİ..

Pozitivizm

??☔Devil Wears Prada?☔?
MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
28 Şub 2020
Konular
1,369
Mesajlar
17,894
MFC Puanı
221,240
Amy Winehouse ismini 2008 yılında tüm dünyaya duyuran ‘‘Back To Black” albümü 2006 yılında piyasaya sürülür. Albümde yer alan parçaların söz yazarı olan Amy Winehouse, nerdeyse tüm şarkılarda 20 yaşında tanıştığı Blake Fielder-Civil‘e olan aşk acısını anlatmaktadır. Bir Pub’da tanışan ikili yakınlaşır ve Amy bu genç adama aşık olur. Bir çoğuna göre asıl Amy Winehouse dramı burada başlar. Kısa bir beraberlik döneminden sonra Blake eski sevgilisine geri dönerek ardında derinden yaralanmış genç bir kadın bırakır. Bu depresyon dönemini Amy Winehouse hislerini şarkı sözlerine dökerek atlatır. Fakat hayatın ironisi bu olmalıdır ki o şarkılarla hazırlanan albüm Amy Winehous‘u zirveye taşıyacaktır. Bunun yanı sıra sevdiği adam Blake’de Amy’e geri döner ve 18 Mayıs 2007 de nikah masasına otururlar.
Bu evlilik ile birlikte çiftin dünya basınında manşetlere düşecek olan uyuşturucu, ilaç ve alkol kariyeri de başlar. Eşi Blake ile katıldıkları partilerde uyuşturucu etkisi altında çekilen fotoğraflar uluslararası magazin dergilerinde yayınlanır. Ayrıca Amy Winehouse anoreksi ve bulimia’ya karşı savaşmaktadır. Tüm bunlar Amy Winehouse‘un sahne hayatını da etkiler, konser esnasında sahnede bitkin düşen sanatçı şarkı sözlerinide unutur. Ve beklenen çöküş Ağustos 2007 de yaşanır. Aşırı dozdan komaya giren Amy Winehouse son saniyede kurtarılır. İki bağımlı sevgili bu olaydan sonra rehabilitasyon merkezinde tedaviye başlarlar. Fakat bu tedavi yarıda bırakılır. Çift kavga dövüş ve aşk dolu evliliklerine Blake Fielder-Civil’in tutuklanması ile ara vermek zorunda kalır. (Daha sonra 2009 yılında boşanırlar)
2008 yılında ”Back To Black” albümü Grammy için altı defa aday gösterilerek beş kategoride ödül alır. Ancak uyuşturucu sorunu olan Amy Winehouse, ABD’ye giriş için vize alamaz ve Los Angeles’da yapılan Grammy-Ödülleri’ne uydu bağlantısı üzerinden katılır. Aynı yıl ‘Swiss Music Awards‘da ‘Best Newcomer International‘ ödülü ile onurlandırılır
Amy Winehouse Haziran 2008’de ve Nisan 2010 yılında bayılma sonrası hastanede tedavi altına alınır. Ocak 2011’de sorunsuz geçen konserlere ve küçük bir Brezilya turnesine çıkar. Fakat Avrupa turu Amy Winehouse‘un tekrar alkole başlayarak Haziran ayında Belgrad’da sahneye tamamen sarhoş çıkmasıyla iptal edilir.

23 Temmuz 2011 Amy Winehouse Londra’daki evinde cansız bulunur.

Amy Winehous efsane sanatçılar Jim Morrison, Jimi Hendrix, Janis Joplin gibi 27 yaşında hayata veda eder.
 

DarkWoman

MFC Üyesi
Üyelik Tarihi
27 Kas 2019
Konular
5,318
Mesajlar
11,483
MFC Puanı
65,970
Amy Winehouse - Back To Black (Türkçe Çeviri)


 
  • Beğen
Tepkiler: Uur
Üst