Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Angry Birds oyunlarının yapımcısı Rovio, halka arza hazırlanıyor

İlda

Özel Üye
Özel Üye
  • Üyelik Tarihi
    16 Haz 2017
  • Mesajlar
    9,019
  • MFC Puanı
    114
  • MFC Seviyesi

Angry Birds oyunlarının yapımcısı Rovio, halka arza hazırlanıyor


Mobil oyun dünyasının en sevilen oyun serilerinden biri olan*Angry Birds‘ü geliştiren Finlandiya merkezli ünlü mobil oyun firması*Rovio,*Bloomberg‘ün haberine göre halka arza hazırlanıyor. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre*Rovio, halka arzını önümüzdeki ay gerçekleştirecek.

2009 yılında ilk*Angry Birds oyununu karşımıza çıkardığından beri markasını büyütmeyi amaçlayan*Rovio, geçtiğimiz yıl da sinema sektörüne adım atmıştı. Angry Birds adından bir*animasyon*filmi ile karşımıza çıkan*Rovio, halka arzdan*2 milyar dolar*değerleme bekliyor.

400 milyon dolar sermaye arttırmayı planlıyor

Animasyon filminin başarısı sayesinde yükselişe geçen*Rovio, geçtiğimiz yıl gelirlerini yüzde yüzde 34 yükselttiğini ve*190.3*milyon euro gelir elde ettiğini açıklamıştı. Halka arzlar birlikte yerel borsada*400*milyon*dolar*sermaye arttırmayı da hedefleyen Rovio’nun bu operasyondan önce satın alınabileceği de konuşulanlar arasında.

Geçtiğimiz Haziran’da oyun dünyasının en önemli firmalarından Çin merkezli*Tencent‘in*3 milyar*dolar karşılığında*Rovio’yu satın almayı düşündüğü konuşuluyordu. Fakat şu an için gelen bilgiler satın almanın olmayacağı ve*Rovio’nun kısa zaman içinde halka arzını gerçekleştireceği yönünde.

Webrazzi
 
Üst Alt