Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Annelerin suçluluk duymamaları gereken konular

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

1. Bebeğinizle evde sürekli birlikte kalmayı istemek.
2.İşinizi sevmek ve işe dönmeyi istemek.
3.Eşinizin size yaklaşmasını ve dokunmasını istememek.
4.Hala ve hala seks istememek.
5. Uzmanların önerdiği kadar bebeğinize bir şeyler okumamak.
6. Hastaneden gelir gelmez her ne kadar süt miktarınızın yeterli olup olmadığından emin olmasanız da biberonla tanışmak. Böylece biraz uyuyabileceksinizdir çünkü
7.Mama desteği yapmak.
8.Anneler grubundaki diğer kadınlara bebeğinizin nasıl da bütün gece uyuduğu hakkında yalan söylemek. Halbuki gerçeği söyleseniz daha fazla duygudaş kazanacaksınız.
9.Bebek yetiştirme kitaplarına başvurmamak.
10.Kayınvalidenizin öğütlerine “Harika fikir, deneyeceğim!” deyip, onun arkasından bu fikrin kesinlikle çok aptalca olduğunu söylemek.
11.Arkadaşınızın çocuğu henüz tek bir kelime bile söyleyemezken, sizinkinin altı sözcüklük kelime hazinesinin gelişmiş olmasından çılgınca mutluluk duymak.
12.Anneler Günü’nü geniş aileyle birlikte geçirmektense sadece kendi çocuğunuzla başbaşa geçirmeyi tercih etmek.
13.Çocuğunuzun artık altını bağlama yaşı geçtiğini düşünmenize rağmen çevredekilerin eleştirilerine aldrırmadan hala altını bağlamak.
14. Alışveriş merkezindeki bebek odası çok uzağınızda kaldığı ve buna üşendiğiniz için çocuğunuzu, altındaki kirli bezle eve kadar götürmek.
15. Aslında yapmamanız gerektiğini düşündüğünüz halde çocuğunuz için televizyonda bir bebek kanalı açıp ya da bir çizgi film DVD’si takıp kendinize makyaj yapmak ve giyinip süslenmek için zaman yaratmak.
16.Annenizi, size bebek bakımı konusunda akıl verdiğinde azarlamaktan kendinizi alamamak.
17.Her ne kadar siz ve bebeğiniz için gelmiş olsalar da evinizdeki misafir trafiğinden bunalmak.
18. Çocuklu anneleri evinize kabul etmemek için türlü bahaneler uydurmak. Çocuklarının ortalığı dağıtmasından rahatsızlık duymayan anne türüyse söz konusu olan…
 
Üst Alt