• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

APPLEMİ HUAWEİ Mİ?

APPLE Telefonlarımı Yoksa HUAWEİ Telefonlarımı Tercih Edersiniz

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .

Saldango

Üyeliği durduruldu!
Konular
1
MFC Puanı
50
Merhaba değerli Mega Forum üyeleri ve ziyaretçileri, bu konuda sizlerle APPLE yimi yoksa HUAWEİ yimi tercih edip kullandığınızı sormak isterim.

HUAWEİ Telefonların Genel Özellikleri:
- Kendi ürettiği HUAWEİ Kirin adlı bir işlemci kullanıyor
-Yakın zamanda Amerikanın Google ambargosu karşısında cesur bir karar alarak: ''HarmonyOS'' adında bir işletim sistemi çıkarttı fakat bunu henüz telefonlarına entegre etmedi

-Bir çok telefonda kendi ürettiği kamerayı kullansa da bazı telefonlarda samsung yada sony lensleri kullanıyor
-Kamerada olduğu gibi kendi ürettiği ekranları da kullanıyor fakat bazı telefonlarda samsung veya LG ekran kullanıyor
-Çinli telefonlar arasında en iyi telefon diyebilirim
- HarmonyOS işletim sistemi aktif olduktan sonra kendi eco sistemine sahip olacak
-Gelecek vaat eden ve şuan marka değeri çok yüksek bir şirket
-Teknik servis ve diğer servis anlamında çok iyi noktada Aynı APPLE gibi
- Son zamanlarda hem satış anlamında hemde kalite güven anlamında Samsungu geride bıraktı ve Apple ile birer bir yarış haline girdi

Apple Telefonların Genel Özellikleri:
- Kendi ürettiği İOS İşletim sistemi kullanıyor

- Kendi ürettiği A serisi işlemcileri kullanıyor
-Kamerayı da kendi yapıyor
-Ekranı da kendi yapıyor
-İOS Ve işlemci nedeniyle kendi eco sistemine sahip
-Teknik Servis açısından çok iyi konumda
- Yıllardır süre gelen büyük bir marka değerine sahip
- Son Yıllarda donanımsal açıdan Fiyat/Performans anlamında yeni özelliklere sahip cihazlar çıkarmıyor
-11 ve 12 serisinde OLED ekranlar kullanmaya başladı ekran çözünürlüğü anlamında muhteşem bir seviyeye geldi neredeyse rakibi yok denilebilir

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Apple .

başka da hiç kullanmadım.
Telefon, Tv, saat, mac’e kadar hepsi birbirine bağlı.

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Haftaya Cuma yeni apple pro 12 geliyor, yolda..

Saldango

Üyeliği durduruldu!
Konular
1
MFC Puanı
50
2 yıl önceye kadar telefon tamir-satış dükkanım vardı interenetten falan telefon satıyor, tamir için kargoyla falan işlem yapıyorduk, yani telefon piyasasına hakim olduğumu söyleyebilirim. Ben her çeşit telefonu kullandım ve kesinlikle HUAWEİ yi tercih ederim heleki gelecek yıllarda HUAWEİ dahada iyi bir teknoloji getirecek HarmonyOS bomba gibi geliyor...

Su°

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
6,440
Huawei 2019 serisini kullanıyorum ilk çıktığında almıştım telefonumu, gayet memnunum başıma talihsiz bir durum gelmişti, bir düşme ile paramparça olmuştu ekranı garantiye gönderdim yüksek maliyet ödedim, harici başka sorunla karşılaşmadım bir dahaki tercihim yine Huawei olur.

Saldango

Üyeliği durduruldu!
Konular
1
MFC Puanı
50
Huawei 2019 serisini kullanıyorum ilk çıktığında almıştım telefonumu, gayet memnunum başıma talihsiz bir durum gelmişti, bir düşme ile paramparça olmuştu ekranı garantiye gönderdim yüksek maliyet ödedim, harici başka sorunla karşılaşmadım bir dahaki tercihim yine Huawei olur.
Huwai p40 mı p 30mu

Saldango

Üyeliği durduruldu!
Konular
1
MFC Puanı
50
Sen galiba Huawei Y6 2019 diyorsun. Aslında pahalı bir fiyat çıkmaması lazım tabi yalnızca ekran kırıldıysa. Yalnızca ekranda sorun varsa Huawei ''2019'' adlı serisi tüm telefonlarda IPS LCD ekran var yani çok ucuz bulunan bir ekran 200-500 TL ye bulabilirsiniz tabi teknik servise gitti mi işler değişir ama güvenilir tamirci birisiyle çalışsaydınız 200-500 TL arasında bir fiyata ekranı değiştirdiniz.

Su°

MFC Üyesi
Konular
4
MFC Puanı
6,440
Sen galiba Huawei Y6 2019 diyorsun. Aslında pahalı bir fiyat çıkmaması lazım tabi yalnızca ekran kırıldıysa. Yalnızca ekranda sorun varsa Huawei ''2019'' adlı serisi tüm telefonlarda IPS LCD ekran var yani çok ucuz bulunan bir ekran 200-500 TL ye bulabilirsiniz tabi teknik servise gitti mi işler değişir ama güvenilir tamirci birisiyle çalışsaydınız 200-500 TL arasında bir fiyata ekranı değiştirdiniz.
Huawei p smart 2019 modelini kullanıyorum ekranı öyle patlayınca tanıdığım güvendiğim birisine 400 lira karşılığında orijinal ekran taktığını söylemesi üzerine kullandım 1 ay sonra ekran kalkmaya başladı yapıştırdı tekrar olmadı bende garantiye gönderdim fakat bana orijinal olmayan ekran değişiminden dolayı 557 liralık bir bütçe çıkardı mecbur kabul ettim bana neredeyse 1000 lira kaybettirdi bu olay şuan o kadar dikkatli kullanıyorum ki bir daha böyle durumla karşılaşmak istemiyorum?

DarkWoman

MFC Üyesi
Konular
5,318
MFC Puanı
66,370
Çok güzel Apple den memnunsun yani :) Kendi eco sistemini yaratan ilk telefon zaten Apple adamlar a-z ye her şeyi kendi üretiyor, ama son zamanlar da dişli rakipleri de çıkıyor o ayrı mesele :)

Apple den baska iyi telefon yok diyemem. Kullanmadim cünki , akilli telefon olarak .

Huawei`den de simdi ye kadar kötü bir sey duymadim..

Bende aliskanlik oldu onun icin apple kullaniyorum .

Saldango

Üyeliği durduruldu!
Konular
1
MFC Puanı
50
Huawei p smart 2019 modelini kullanıyorum ekranı öyle patlayınca tanıdığım güvendiğim birisine 400 lira karşılığında orijinal ekran taktığını söylemesi üzerine kullandım 1 ay sonra ekran kalkmaya başladı yapıştırdı tekrar olmadı bende garantiye gönderdim fakat bana orijinal olmayan ekran değişiminden dolayı 557 liralık bir bütçe çıkardı mecbur kabul ettim bana neredeyse 1000 lira kaybettirdi bu olay şuan o kadar dikkatli kullanıyorum ki bir daha böyle durumla karşılaşmak istemiyorum?
Şuan kullandığım Huawei P30 Modelinden önce Samsung A7 2014 kullanıyordum, telefon görüntü ve donanımsal olarak çok kibar ve nazik, bu telefonun 4 defa ekranını kırdım 3 kırılması arka cebindeyken 1 taneside gömleğimin cebindeyken oldu. Telefonu arka cebine koyma yada gömleğin ön cebine çünkü eğilince pat diye düşüyor arka cebdede sıkışıp ekran çatlayıp patlayabiliyor... bunun yanında tabi ki telefonun ekran koruyucu sertifkası da önemli yani. Bu konuda Apple oldukça sağlam ekran koruma teknolojisine ve sertifikasına sahip. Ama Huawei cihazlarda iyidir yani, zaten şuan piyasada APPLEYE tek rakip telefon Huawei, yakın zamanda kendi işletim sistemini de aktif hale getirirse çok iyi bir rekabet ortamı oluşacak ve belkide APPLE Telefonları bu rekabet ortamından dolayı daha ucuza alabiliriz.

Saldango

Üyeliği durduruldu!
Konular
1
MFC Puanı
50
Applemi, Huawei mi anketi devam ediyor...