Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ares Savaş Tanrısı

SonSuzLuq

♥ BύчύŁύ Sэvđάм ♥
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    30 Tem 2013
  • Mesajlar
    369
  • MFC Puanı
    0
  • MFC Seviyesi

Robert Krugmann kitapları Mitoloji kitapları Yunan Mitoloji kitapları
Kitap Konusu: Ares, ovaya hakim bir tepenin üzerine çıkmıştı. Pırıl pırıl bir savaç arabasının üzerine binmişti. Arabaya koşulmuş atların ağızlarından ve burunlarından alevler çıkıyordu.
Tanrı'nın üzerinde korkunş Gorgo başı olan tunç bir zırh, şakaaklarını ve burnunu örten miğfer, uzun bir mızrak ve belinde sallanan kılıç, ona gerçekte olduğundan da heybetli bir hava veriyordu. Savaç tanrısının yanında yardımcılarından oluşaan kalabalık bir grup vardı. Korku aanlamına gelen Phobos ve dehşet anlamına gelen Daimos, elleirndeki keskin orakları yavaşça sallıyorlardı. Üzerleirndeki cüppelerin kukuletaları nedeniyle yüz hatları seçilmiyordu; ancak bir iskeletinkini andıran kemikli elleri onların ne türden yaratıklaar olduğunu en açık şekilde ortaya koyuyordu. Ares, vaktin geldiğine kanaat getirince belindeki kılıcı çekti, havaya kaldırdı ve korkunç bir nara attı...

Yazar: Robert Krugmann
Çevirmen: Atilla Dirim
 
Üst Alt