Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arka Kol (Triseps) Antrenmanı Nasıl Yapılır?

DarkWoman

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
Konum
Germany
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2019
  • Mesajlar
    13,341
  • MFC Puanı
    63,862
  • MFC Seviyesi

Evde arka kol kası nasıl yapılırEvde arka kol kası nasıl yapılır
Arka kol triseps çalışmadan önce mutlaka ısınma antrenmanı yapmalısınız. Evde basit hareketlerle ısınmak mümkün. Isındıktan sonra ise açma-germe hareketlerini mutlaka yapmalısınız.

Arka kol kası çalışırken yapılabilecek en basit çalışma; çalışacağınız kolunuza ağırlığı alıp yukarı doğru tam dik konumda tutun. Daha sonra sadece dirseklerinizi hareket ettirerek aşağıya doğru kolunuzu yavaşça indirin ve aynı şekilde kaldırın. Bu hareketi 3 set yapın. 1. sette 10 tekrar, 2. sette 8 tekrar, 3. sette 6 tekrar yapın. Kuvvetlendikçe ağırlık ve set sayısını ayrıca tekrar sayılarını da yükseltebilirsiniz.

İkinci ve en önemli çalışma ise iki adet çekyatı aralarında yaklaşık 1 metre olacak şekilde karşı karşıya konumlandırın. Karşınızdaki çekyata topuklarınızı koyun, diğer çekyata ise ellerinizi geriye doğru atarak avuç içlerinizi koyun. Bu şekilde yavaş hareketlerle aşağı inin ve aynı şekilde kendinizi yukarı kaldırın. Kası hissetme şiddetiniz arttıkça kaslarınız daha iyi çalışacaktır. Bu hareketi de 3 set yapın. Daha ağır çalışmak için bacaklarınızın üstüne ağırlık koyabilirsiniz. Eğer ağırlıkla çalışırsanız ağırdan hafife doğru çalışın. Örneğin; bacağınızın üstünde ağırlık varken yeterli tekrar sayısına ulaştığınızda ağırlığı indirin ve hiç dinlenmeden devam edin. Arka kol kaslarınız maksimum düzeyde çalışacaktır.

Evde spor yapmak istemiyorsanız bile günlük 200 mekik hareketi ve 200 şınav hareketi yapmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı bir yaşam için mutlaka spor yapın. Sporun yeri ve zamanı olmadığını da aklınızdan çıkarmayın.
 
Üst Alt