• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Artık Bundan Sonra Tamamen GNU-Linux Tarafına Geçtim

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,094
MFC Puanı
20,830
Merhabalar

Yaklaşık 26-27 yılldır sürekli Windows PC Kullanıcısıydım.Artık bıktım Windows'un sorunlarından....Yeter....! Buraya kadar....Artık bundan sonra GNU-Lnux tarafındayım....Konu anlatımlarım bundan sonra Linux/Unix ağırlıklı olacak....

Uzun bir zaman sonra GNU Linux Mint İşletim Sistemini güncelledim.GNU Linux Mint 17.3.1 LXDE x86'danGNU Linux Mint 19.3 MATE x86'ya yükselttim.

bjiuD0.png

GNOME 2.xx Tarzında Yeniden Düzenledim (Masaüstü Düzeni)

oMFO78.png

Yeni Sistemden Bir Uygulama

l79n86.png

Mint 17.3.1 LXDE x86 İşletim Sistemine o kadar alıştım ki, yıkmaya kıyamadım (Ocak 2016 beridir sistemde yüklüdür.)

GParted Disk Düzeni;

SfLx37.png

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,094
MFC Puanı
20,830
Linux Mint'de üst tarafa Görev Çubuğu Eklemek için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

1.png

Görev çubuğuna sağ tıkla ve açılan menüden "Yeni Panel" komutu ver sistem'e (yani sistem'e emret bana yeni panel oluştur de.)

Yeni oluşturduğun panel üst tarafta kendiliğinden belirlenecek şimdi buna sağ tıkla panel'e ekle komutu ver ve istediğin uygulamanın kısa yolunu ekle-çıkar.Yukarıda bu eklenen panelli her zaman silme olanağın var....

2.png

esatiz

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
110
Çok teşekkürler deneyeceğim:)